Największy na świecie salon BMW w Abu Dhabi

Salon BMW w Abu DhabiAbu Dhabi, czyli dom rzeczy niezwykłych i ekstrewaganckich, takich jak np. największy park rozrywki Ferrari, może teraz pochwalić się posiadaniem największego na świecie salonu BMW, MINI, Rolls-Royce i BMW motocykle.

Największy na świecie salon BMW otworzył swoje podwoje w wyniku inwestycji lokalnej firmy Abu Dhabi Motors. W budynku stoi 70 pojazdów i 10 motocykli. Całkowita liczba 450 pracowników będzie obsługiwała dział sprzedaży i serwisu pojazdów.

Diler posiada szeroką gamę samochodów użwanych, jak również potężny warsztat, który jest w stanie pomieścić aż 120 pojazdów.

Bliski Wschód jest bardzo ważnym rynkiem dla BMW. w 2011 roku sprzedaliśmy tutaj więcej samochodów, niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział Ian Robertson, członek zarządu BMW AG.

BMW Group zamknęło rok 18,657 sztukami sprzedanych samochodów BMW i MINI na Bliskim Wschodzie w 2011 roku, odnotowując wzrost o 9%. Zjednoczone Emiraty Arabskie stanowiły ponad 47% wszystkich zamówień na modele z grupy BMW.

Najchętniej kupowanym modelem BMW jest seria 7 z 4,511 sprzedanych egzemplarzy. Drugie miejsce przypadło nowej serii 5 F10 – 4,268 egzemplarzy, a trzecie modelowi X5 – 2,620 egzemplarzy. Na dalszych miejscach uplasowały się BMW X6 (2,510 egzemplarzy) oraz BMW serii 3 (2,033 egzemplarzy).

Via: Carscoop