Lamborghini wyprodukowało 12 000 egzemplarzy Gallardo

Lamborghini świętuje 12000 GallardoRewelacyjny wynik sprzedaży ekskluzywnego i sportowego auta pokazuje, że mimo odwiecznego pojedynku z Ferrari, Lamborghini kreśli własną ścieżkę, na której zarabia całkiem przyzwoicie.

Ktoś z was mógłby powiedzieć – cóż to za wynik? W końcu w zeszłym roku Ford sprzedał prawie 74 000 Mustangów (średnio 12 000 w osiem tygodni), a Chevrolet ponad 81 000 Camaro (12 000 w 49 dni). Chodzi jednak o produkt mocno niszowy – przeznaczony dla nielicznych.

Produkowane od 2003 roku Gallardo sukces ten z pewnością zawdzięcza mocno rozbudowanej gamie wersji. Dla entuzjastów prawdziwie rasowego coupe z tylnym napędem, istnieje wersja LP550-2 Valentino Balboni. Poszukującym ogromu mocy z ewentualnym zabezpieczeniem pod postacią czterech napędzanych kół (ze zdecydowaną jednak większością momentu obrotowego na tylnej osi) z pewnością bardziej spodoba się odmiana LP560-4, którą można dostać także w wersji Roadster.

Istnieje również najbardziej wyczynowa odmiana w gamie Lamborghini Gallardo – LP570-4 Superleggera, która dzięki wzmocnionemu silnikowi do 570 KM oraz odchudzonej karoserii, jest w stanie spocić niejednego amatora szybkiej jazdy.

Wkrótce będziemy świętowali dekadę obecności na rynku najlepiej sprzedającego się Lamborghini w ofercie. Chodzą pogłoski, że niedługo samochód zostanie zastąpiony nowym modelem (prawdopodobnie nazwanym Cabrera). Nadchodzący pojazd będzie miał niesamowicie trudne zadanie do wykonania – klienci mocno upodobali sobie Gallardo.

Via: MotorAuthority