BMW zainteresowane kupnem marki Saab

Saab 9-5 SportCombiŹródła będące w bliskich relacjach ze szwedzką marką podały właśnie wiadomość, że koncern z Monachium jest żywo zainteresowany zakupem całości firmy Saab, a co najważniejsze dla jej kierownictwa i załogi, chce nie tylko kontynuować produkcję istniejących, ale i projektować nowe modele.

Kilka firm z całego świata zadeklarowało już chęć uczestnictwa w przetargu, którego celem będzie wyłonienie przyszłego właściciela mającej ponad 60-letnią historie marki Saab. Do licytacji na lepsze warunki kontraktu przystąpiły już takie światowe giganty jak Mahindra & Mahindra, Youngman czy turecki Brightwell Holdings.

Która z ofert okaże się najkorzystniejsza najprawdopodobniej przekonać się będzie można niebawem. Z kuluarowych doniesień wynika jednak ,że kwestia finansowa może nie być tą decydującą. Szwedzki styl zarządzania firmą wymaga, aby ewolucja przedsiębiorstwa realnie przekładała się także na rozwój regionu.

 • mlody

  juz to widze, jak bedzie wygladal SAAB w wykonaniu niemcow … Psss … Żenada Przynajmniej za niska kase kupia koncern

 • jjjjjjj

  ważne że coś się dzieje! a wami to interesuje się szatan

 • rlx

  Mam nadzieję że SAAB podniesie sie z kolan, osobiście czekam na 9-5 sport kombi a z silnikami BMW zamiast Opla będzie jeszcze lepiej. Dobrze by było żeby nie wyprzedawać się chińskim czy indyjskim firmom bo to nie wróży nic dobrego

 • czy ja wiem czy byłoby źle? Saab sam się z kolan nie podniesie, ktoś go kupić musi, a BMW może będzie chciało zainwestować trochę w tę markę…

 • jjjjjjj

  tylko czy to nie kanibalizm?