2012 Audi A1 Quattro driftujące na śniegu [WIDEO]

2012 Audi A1 QuattroTylko 333 egzemplarze trafią do prywatnych rąk najszybszych szczęśliwców. Najmniejszy Audi w rodzinie w najmocniejszej wersji silnikowej, został właśnie zaprezentowany, demonstrując swoje możliwości w ruchu.

Niewielkie nadwozie, kojarzone priorytetowo raczej z łatwością parkowania w zatłoczonych miastach, tym razem kryje w swoich trzewiach ducha prawdziwego sportowca. Jednostka napędowa TFSI o pojemności 2 l generuje imponujące jak na tak małe auto 252 KM. 350 Nm momentu obrotowego i doskonały napęd na 4 koła Quattro rozpędzają to ważące niewiele ponad 1000 kg auto do pierwszej setki w zaledwie 5,7 s. 6-stopniowa, manualna skrzynia biegów pozwala na podróżowanie z prędkością do 245 km/h.

Wizualnie A1 Quattro wyraźnie różni się od swoich słabszych wariantów. Dedykowany tylko Quattro zestaw spojlerów, dwu-kolorowe malowanie i charakterystyczne, 18” felgi nie pozwolą pomylić tej wersji z żadną inną.

Cena, kształtująca się w Wielkiej Brytanii na poziomie 41 000 funtów jest zdecydowanie wysoka, ale nie ma wątpliwości, że wszystkie egzemplarze tej limitowanej serii szybko znajdą swoich właścicieli.