OFICJALNIE: BMW będzie dostarczało silniki diesla do Toyot, w zamian za technologie hybrydową

toyoda reithofer 0 gloWystarczyły dwa dni, aby plotka zamieniła się w fakt. BMW i Toyota oficjalnie potwierdzili, że będą ze sobą współpracować w zakresie rozwoju technologii hybrydowej i silników diesla.

Jak już wcześniej informowaliśmy, korzyścią dla BMW będą rozwiązania Toyoty dotyczące technologii hybrydowej, dzięki czemu Bawarczycy zaoszczędzą ładne pieniądze na pracach badawczych. Specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni siedzą w tym już od 14 lat, dlatego ich wiedza w tej kwestii jest niezwykle cenna. Tym bardziej, że coraz więcej producentów decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty auta z napędem hybrydowym.

A jakie będą plusy tej współpracy dla Toyoty? Otóż BMW będzie dostarczać Japończykom 1,6- i 2,0-litrowe silniki wysokoprężne od 2014 roku, dzięki czemu modele Toyoty staną się zdecydowanie bardziej konkurencyjne w Europie.

Co więcej, obie firmy połączą swoje siły, by wspólnie opracować nową generację baterii litowo-jonowych.

Via: Carscoop

 • Robert999

  każdy z każdym, ale popieram co dwóch to nie jeden, zawsze wiecej pomysłów i może coś z tego wyniknie nowego…Toyota z lepszym silnikiem 🙂

 • Gorzej dla Lexusa.

 • Krzysztof

  g…. PRAWDA NIEMCY WPROWADZĄ taką politykę że diesel będzie DROGI NIEEKOLOGICZNY I NIEOPŁACALNY .wprowadzą wysokie cła dla aut spoza uniii
  – dobrze zareklamują się z elektrycznymi – I PO MARCE TOYOTA.!!!!!!!!!!………-ZOSTANIE TYLKO WSPOMNIENIE.
  przykład : Avensis d4d 2002 rok do tej pory jak zegarek – nic się nie psuje!!! – TYLKO NIEMIECKI DOGRZEWACZ EBERSPACHER 2 razy w ciągu sezonu zimowego………..!!!!!!!!