Dziennikarz motoryzacyjny rozbił Lotusa Elise Club Racer [FOT]

ktos wbil barierke lotusa 5553880 gloJazda samochodem pokroju Lotusa wymaga nie lada umiejętności. Ogromna moc połączona z napędem na tył jest bardzo niebezpieczną kompozycją, o czym dzisiejszego poranka przekonał się jeden z polskich dziennikarzy motoryzacyjnych.

Podczas testu modelu Elise Club Racer na obwodnicy Garwolina, kierowca stracił panowanie nad samochodem i po kilku “bączkach” uderzył w barierę. Co prawda auto wygląda na zmasakrowane, ale kierowca na szczęście nie doznał żadnych poważniejszych ran.

Warto dodać, że Elise Club Racer dysponuje 142-konną jednostką benzynową, a w wyposażeniu nie znajdziemy “bajerów” w postaci np. poduszek powietrznych czy radia. Dzięki temu, mimo niewielkiej mocy, Lotus przyspiesza do setki w 6,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną nieco ponad 200 KM/H.

FOT: Wirtualnygarwolin.pl via Interia.pl

 • Mart

  na początku myślałem że to polski tester w Anglii bo Lotus jest na Angielskich tablicach, ciekawe swoją drogą co tu taki lotus robił, skoro w pl są salony lotusa

 • @Mart – bo to lotus sprowadzony z Anglii dla dziennikarzy z Polski.

 • Podobno redakcja jechała na sesję do Ułęża.

 • Mart

  emm nie łatwiej go wypożyczyć z polskiego salonu 😀 ?

 • @Mart – on jest z polskiego salonu, ale na brytyjskich blachach:D

 • Mart

  aaa to wiele teraz wyjaśnia 😀

 • troll

  Autorze tego tekstu : Jesteś niedouczonym debilem, który nie ma bladego pojęcia o motoryzacji. Samochód ma 136 KM i jeśli jest to dla Ciebie ogromna moc pozostań przy samochodach pokroju Lupo tdi. W Lotusie poduszki są-podpowiem Ci że nawet dwie, jest też ESP, ABS, elektryczne szyby i opony(Yokohama Advan AD07), które na mokrym i w okolicach 0 stopni “średnio kleją”.
  Pozdrawiam.

 • @troll – Mówimy o Lotusie Elise CLUB RACER.

  Elise CR oszczędza 24kg wagi w nastepujących obszarach: wodoodporne poszycie dachu – 5,9kg, lekkie akumulatory – 5,4kg, brak radia i głośników – 4,5kg, opcjonalny brak poduszki powietrznej – 4kg, opcjonalny Power Pack podnoszący moc do 140KM – 2,4kg, lekkie obręcze aluminiowe – 1,5kg.