BMW serii 6 Gran Touring – będzie konkurent dla Mercedesa CLS Shooting Brake? [SPEKULACJE]

6931416201172260850 gloPo oficjalnym odsłonięciu BMW serii 6 Gran Coupe, czas zacząć spekulacje na temat poszerzenia oferty tego modelu. Wiemy już, że M6 jest obecnie w przygotowaniu, co potwierdza zresztą niedawno przyłapany egzemplarz w Niemczech.

Są jednak ludzie, jak np. jeden z mieszkańców Chin, którzy wyobrażają sobie pójście nowego BMW w zupełnie innym kierunku. Co powiecie na 6 Gran Coupe w wersji Gran Touring? Renderingi, które możecie zobaczyć poniżej, nie odbiegają od rzeczywistości. Wręcz przeciwnie, wyglądają całkiem realnie, choć Bawarczycy nie mają z nimi nic wspólnego.

“Szóstka” Gran Coupe będzie rywalizować głównie z Audi A7 Sportback i Mercedesem CLS, a przypomnijmy, że ten ostatni jest testowany przez producenta w wersji Shooting Brake. Nie głupim pomysłem byłaby więc inwestycja w 6 Gran Touring.

Kto wie, być może CLS Shooting Brake wypełni niedługo pożądaną przez kupujących  lukę, i znów długo nie doczeka się konkurencji? Tak było z choćby ze standardowym CLS-em. BMW powinno dmuchać na zimne.

Via: WorldCarFans

 • rlx

  CLS Shooting Brake wygląda bezbłędnie, jak dla mnie obok saaba 9-5 Sport Kombi najładniejsze kombiaki ostatnich kilku lat. Choć tej Baśce też nic nie brakuje

 • Ra7age

  Szczerze? Podobał mi się ten samochód i to nawet bardzo, ale zanim “rlx” nazwał go “Baśką”. Teraz jest dla mnie ohydny..

 • matt

  I wlasnie przez min. takie cos bmw w polsce jest traktowane tak a nie inaczej ;x

 • rlx

  Skrótowe nazywanie spowodowało, że auta z Monachium są utożsamiane z łysym jegomościem w przy krótkim dresie z wystającymi białymi skarpetami o jednostronicowym zasobie słów? Wy tak na serrio?? Rozumiem że od dziś używamy tylko nazw własnych czyli w tym wypadku: Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft.

 • Ptr

  BMW nie planuje zrobić M5 Touring, więc co najmniej dziwnym byłoby wprowadzenie 6er Shooting Brake (no chyba, że CLS SB zacznie się świetnie sprzedawać, choć wydaje mi się bardzo niszowym autem). Gdybym miał się decydować to wziąłbym 5er Touring (F11) – wyjątkowo piękne kombi.
  @rlx
  Lepsze damskie imię niż określenie np. Banditen Motoren Werke itp.
  Pejoratywne znaczenie i postrzeganie BMW nie wzięło się znikąd – tu rys historyczny http://vimeo.com/27650098 Karki w dresach bazując na tym przekonaniu udają gangsterów. Niestety przez takich jak oni wiele klasycznych modeli z Monachium wzbudza pogardę wśród innych uczestników ruchu a kierowca takiego auta otrzymuje etykietkę typowego buraka na drodze.
  Na szczęście nowe modele mają obniżony współczynnik dresiarstwa.

 • matt

  Ale poważne rozkminy co do tego nazewnictwa. Dla mnie bmw to bmw a jak słyszę wszelakie bunie baśki bety etc to ręce opadają, a jak ktoś chce szpanować umiejętnością rozwinięcia skrótu bmw to nie zaszkodzi, lepsze to niż baśki jakieś 😛