22-letni student zapłacił dodatkowe 71.000 dolarów za Lamborghini Aventador…

saudia arabiae28099s first lamborghini aventador 1 gloByć może wiecie, kim jest Dhiaa Al-Essa. 22-letni student z Arabii Saudyjskiej znany jest z posiadania pokaźnej kolekcji supersportowych samochodów o wartości ponad 12 000 000 dolarów. Co więcej, w zeszłym roku podczas pożaru magazynu na lotnisku w Heathrow stracił żółte Ferrari 458 Italia.

Dhiaa Al-Essa powitał właśnie nową zabawkę w swojej kolekcji. Jest nim Lamborghini LP700-4 Aventador, za które wyłożył aż 461.000 dolarów. To 71.000 dolarów więcej, niż Włosi sobie życzą. Dlaczego przepłacił? Otóż chciał ominąć 18-miesięczną kolejkę na ten model, a pieniądze… nie są dla niego problemem. Majątek jego Ojca szacuje się na 2,4 miliarda dolarów.

“Bardzo się cieszę, że moje Lamborghini wreszcie przybyło. Chciałem być pierwszą osobą w Arabii Saudyjskiej, która otrzyma Aventadora. Nie chodzi tu o konkurencje. Uwielbiam samochody – i jeśli chce się być pierwszym, trzeba ciężko pracować i po prostu zapłacić więcej“.

Aventador jest kolejnym superautem w imponującej kolekcji młodego Dhiaa Al-Essa, która składa się z: Bugatti Veyron Super Sport, Koenigsegg Agera, Rolls-Royce Coupe, Rolls-Royce Phantom, Range Rover (2x), Mercedes McLaren SLR, Lamborghini Gallardo, Lamborghini Gallardo Superleggera, Lamborghini Murcielago P640 , Ferrari F430, Ferrari 599 GTO, Ferrari 599, Ferrari 458 Italia, Ferrari California, Ferrari F430 Novitec Rosso, Porsche 997 Turbo, Porsche 997 GT3 RS, Porsche 997 Turbo Spyder, Porsche Cayenne Turbo, Porsche Panamera Turbo, Bentley Continental GT, Mercedes S65 AMG, Mercedes G55 AMG, Mercedes E63 AMG, Mercedes CL65 AMG, BMW M5, BMW X6m, BMW X5m, BMW 760Li, Audi R8, Audi A8, Lexus LS460 i Maybach 62.

Jak myślicie, co będzie następne?

Via: GTSpirit

 • Przemek

  Ja nie wiem, a mówią że studenci klepią biede 😀

 • “Jak się będziesz uczył też tak będziesz miał”.

 • matt

  “ciężko pracować” w jego przypadku nabiera dla mnie jakiegoś nie pojętego znaczenia^^

 • Ciekawe jaki charakter ma człowiek, który cały czas tapla się w luksusie i mówi o ciężkiej pracy. Mam wrażenie, że ciężko pracują pracownicy jego ojca i być może ojciec, który musi zarządzać swoim imperium. A może się mylę?

 • Robert999

  ma już taki tekst o tej ciężkiej pracy i cały czas go pewnie powtarza! jakby był polskim studentem, który sam na siebie musi zarabiać i tatuś nie przelewa na konto co miesiąc to mógłby sie wypowiadac o cięzkiej robocie, ale tak to bez komentarza, a w wieku 22 lat pożyczałem od ojca malucha od święta, a na studiach to autobusem :/

 • alf

  ma rozmach jeb***,,,chłopaki porwijmy go niech płaco skur****** ,,,,za opiekę oczywiście

 • Carlos

  następna będzie syrenka 105 LUX albo opel Cortina. mówię Wam;)

 • Kub

  A jakiś diesel się tam znajdzie? 😀