Mercedes 300SL Gullwing 1955 Special Edition porzucony w garażu Santa Monica przez 40 lat!

Mercedes 300SL Gullwing należy do jednych z najbardziej cennych i pożądanych klasyków. Nic dziwnego, wszakże ten model w swoim czasie uważany był za niejako prekursora w świecie sportu motoryzacyjnego.

Tom Wellmer jest był jednym z właścicieli 300SL Gullwing 1955. Auto dostał od rodziców za ukończenie szkoły, i najwidoczniej nie przypadło mu do gustu, bo na okres 40 lat pozostawił je w garażu w Santa Monica… Co więcej, jego SL to egzemplarz z limitowanej edycji, która obejmowała zaledwie 29 sztuk i charakteryzowała się m.in. unikalnymi akcentami stylistycznymi, obniżonym zawieszeniem oraz wydajniejszymi hamulcami.

Co prawda, 20 lat temu auto zostało odkryte przez samochodowego konserwatora Rudi’ego Koniczek’a, ale za nic w świecie nie udało mu się przekonać Wellmera, by ten sprzedał samochód, którego obecnie wartość szacuje się na około 2,5 miliona dolarów USD.

Wellmer zdecydował się pozbyć auta dopiero dwie dekady później. Tożsamość nowego właściciela trzymana jest w tajemnicy, aczkolwiek warunkiem sprzedaży postawionym przez Tom’a było doprowadzenie Gullwinga do pierwotnego stanu.

Via: Carscoop