FSO Warszawa M-20, której właścicielem był papież Karol Wojtyła, jest na sprzedaż [FOT]

screenhunter 01 oct 08 1417 gloNa świecie, oprócz w większości bezdusznych maszyn prosto z fabryki, istnieją auta, które mają swoją historię. Do nich bezsprzecznie należy dzisiejszy bohater newsa. Właśnie patrzycie na zdjęcie FSO Warszawy M-20, której właścicielem był w przeszłości papież Jan Paweł II.

Samochód posiada oryginalne dokumenty, w których Karol Wojtyła wpisany jest jako właściciel. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych regularnie nim jeździł, i opłacał ubezpieczenie. Sprzedał jednak auto 17 marca 1977 – 18 miesięcy przed wyborem na papieża.

Warszawa kosztuje 250 000 euro. Jest zardzewiała, ma 50KM i przebieg niewiele ponad 50 000. Przeznaczając jednak tak ogromną kwotę powinniśmy być świadomi, że kupujemy raczej kawałek historii, a nie lokujemy pieniądze na świetnie oprocentowanej lokacie. Musimy być też gotowi dołożyć jeszcze trochę na jej odnowienie, ponieważ nigdy takiego zabiegu nie przeszła. Kto jednak wie, może w przyszłości Warszawa okaże się świetną inwestycją. Na pewno posiada sporą wartość duchową.

Dzięki za cynk Rlx!

LINK DO OGŁOSZENIA W SERWISIE AUTOSCOUT24