Skoda Octavia E Line wchodzi do produkcji [FOT]

skoda octavia green e line electric 0 gloSkoda ogłosiła, że rozpoczęto produkcję modelu Octavia E Line, który jest pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem czeskiej marki, i którego znamy już z ubiegłorocznych targów w Paryżu.

Na początku, wyprodukowanych zostanie 10 egzemplarzy testowych E Line, które pomogą Czechom w zebraniu cennych informacji do wykorzystania w masowej produkcji. „Ograniczenie emisji jest jednym z naszych głównych celów w przyszłości, i moim zdaniem, pojazdy elektryczne są właściwą odpowiedzią na coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin” – powiedział członek zarządu Skody, Dr. Eckhard Scholz.

Na podstawie Octavii Kombi, E Line dysponuje litowo-jonowym akumulatorem umieszczonym pod podłogą oraz silnikiem elektrycznym o stałej mocy 80 KM i maksymalnej mocy 110 KM. Jak w przypadku wszystkich jednostek elektrycznych, moment obrotowy 270 Nm jest dostępny „od zaraz”.

Skoda Octavia E Line przyspiesza do pierwszej setki w 12 sekund i osiąga prędkość maksymalną 135 KM/H, podczas gdy zasięg na pełnym ładowaniu wynosi 140 kilometrów.

Co ciekawe, Octavia E Line posiada specjalny generator dźwięku, który emituje hałas standardowego silnika spalinowego do prędkości 40 KM/H w celu ostrzeżenia pieszych.

Via: Carscoop