Nowa Alpina B6 Bi-Turbo Cabrio zadebiutuje we Frankfurcie [FOT]

alpina b6 bi turbo cabriolet 111 gloTo już ponad 40 letni lat, odkąd Alpina przedstawiła swoją pierwszą propozycję modyfikacji samochodu marki BMW. Jak widać, relacje między niemieckim przedsiębiorstwem tuningowym i bawarskim producentem nadal mają się dobrze, czego dowodem jest najnowsze dziecko o nazwie B6 Bi-Turbo Cabrio, które oparte na najnowszej „szóstce”, zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie.

Sercem Alpiny Bi-Turbo Cabrio została specjalnie zmodyfikowana 4,4-litrowa turbodoładowana jednostka V8 o mocy 507 KM i aż 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest na tylne koła za pomocą 8-biegowej automatycznej przekładni Switch Tronic, która pozwala na osiągnięcie pierwszej setki po 4,8 sekundy i prędkości maksymalnej 311 KM/H, przy średnim zużyciu paliwa 10.9l na 100 kilometrów.

Dla porównania, fabryczne BMW 650i w wersji Cabrio, posiadające ten sam 4,4-litrowy motor, dysponuje „zaledwie” 407-rumakami, które pozwalają na przyspieszenie do pierwszej setki w 5 sekund i rozpędzenie się do elektronicznie ograniczonej prędkości maksymalnej 250 KM/H.

Wraz z modyfikacjami układu napędowego, Alpina dodała również kilka akcentów stylistycznych, jak aluminiowe felgi, przedni zderzak, tylny spojler, wykończenia z włókna węglowego oraz na zamówienie, kilka elementów wewnątrz pojazdu.

Po Alpinie B6 Bi-Turbo Cabrio, w ofercie pojawi się także wariant coupe, który prawdopodobnie zadebiutuje podczas genewskich targów motoryzacyjnych w marcu 2012 roku.

Via: Carscoop