Motozone Kotlina Mocy 2011, czyli drogie samochody oraz znane osoby na drogach Dolnego Śląska!

kotlina glo

Już w połowie października wystartuje pierwsza w Polsce impreza samochodowa MOTOZONE KOTLINA MOCY 2011. Pomysłodawcą jest były redaktor naczelny magazynu „TopGear” – Piotr R. Frankowski.

Kręte i trudne odcinki specjalne, samochody ekskluzywne, nieszablonowe i niespotykane codziennie na ulicach, dźwięk ryczących silników i zapach palonej gumy opon – to wszystko już w połowie października na południu Polski, podczas MOTOZONE KOTLINA MOCY 2011. Przez trzy lata redakcja polskiej edycji miesięcznika „TopGear” urządzała doroczny wielki test najnowszych samochodów sportowych na najciekawszych w Polsce drogach – na Dolnym Śląsku.  Przez ręce redaktorów przeszły m.in. takie samochody jak Porsche 911 Turbo S, Maserati Quattroporte GT S, Bentley Continental Speed, czy Porsche Cayman S i Lamborghini Gallardo LP560. Duże zainteresowanie testami skusiło Piotra R. Frankowskiego do zorganizowania imprezy – niezwykłej samochodowej przygody.

Motozone Kotlina Mocy 2011 to wyjątkowa okazja, by wykorzystać pełnię możliwości sportowego samochodu na trasach, które w Polsce nie mają sobie równych. To niebanalny sposób na spędzenie weekendu z dala od wielkomiejskiego zgiełku i codzienności, największa samochodowa przygoda w Polsce. Kawalkada supersportowych aut ruszy trasą, zaprojektowaną przez Piotra R. Frankowskiego.

„Przejedziemy wspólnie trzy klasyczne odcinki specjalne dawnego Rajdu Polski. Weźmiemy udział w paradzie na ulicach pięknego Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego. Zwieńczeniem imprezy będą zawody sportowe, skonstruowane na wzór prawdziwego wyścigu. Ich elementem będzie jazda po zamkniętej trasie najsłynniejszego w Polsce wyścigu górskiego w Siennej.” – mówi Piotr R. Frankowski.

Trasa nie będzie łatwa, z pewnością zapewni wszystkim uczestnikom wiele emocji. Nagrody dla najlepszych zostaną wręczone podczas uroczystej Gali zakończenia imprezy.

Poniżej zamieszczamy plan imprezy – jeśli nie weźmiecie udziału, to możecie będziecie chcieć chociaż popatrzeć. W imprezie wezmą udział różne znane osobistości – Matylda i Mateusz Damięccy, Patrycja Kazadi, Przemysław Cypryański, Dorota Gardias, Maria Góralczyk, Bartosz Obuchowicz, Aleksandra Szwed czy ukraińska zawodniczka i modelka Inessa Tushkanova.

PLAN IMPREZY
13 października 2011
Wyjazd z Poznania i Warszawy – w Warszawie z Placu Piłsudskiego o godz. 10.00, w Poznaniu z placu Wolności o godz. 11.00. Grupa uczestników z Warszawy jedzie drogą E77 do Krakowa, skąd podąża po wspólnym lunchu autostradą A4 do Wrocławia. W Krakowie dołączają uczestnicy z Podkarpacia. Grupa z Poznania kieruje się do Wrocławia i rusza do Kłodzka drogą 8/E67. Z Kłodzka dalsza trasa biegnie drogą w kierunku Międzylesia i Boboszowa – z niej skręcamy na Ladek-Zdrój i zatrzymujemy się w Zamku na Skale w Trzebieszowicach. Grupa z Krakowa i z Warszawy zjeżdża z autostrady A4, przez Nysę i terytorium Czech jedzie malowniczą drogą bezpośrednio do Lądka. Wieczorem spotykamy się na briefingu i wspólnej kolacji.
14 października 2011
09.00 Śniadanie
10.00 Wyjazd dwóch grup samochodów w trasę turystyczną. Trasa ma około 150 km i obejmuje trzy klasyczne odcinki specjalne Rajdu Polski z dawnych lat, pozwala na ujrzenie pochyłej wieży obok rynku w Ząbkowicach Śląskich (dawniej Frankenstein) oraz słynnej Twierdzy Srebrnogórskiej. Przerwa na kawę na trasie. Liderem i zamykającym każdą grupę jest profesjonalny kierowca wyścigowy, który służy radą i pomocą uczestnikom Kotliny Mocy. W każdym samochodzie znajduje się szczegółowy itinerer oraz radiostacja PMR do łączności wewnątrz grupy.
13.00 Lunch w hotelu Sowia Dolina w Kamionkach
15.00 Wyjazd w dalszą trasę. Przyjazd do tajnej niemieckiej podziemnej fabryki w Walimiu-Rzeczce oraz Bazyliki w Wambierzycach. Przerwa na kawę.
18.00 Przyjazd do hotelu
19.00 Kolacja
15 października 2011
09.00 Śniadanie
11.00 Wyjazd na paradę po zamkniętych ulicach Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego. Postój na   rynku w Lądku. Minizawody sportowe – załogi gotowe do udziału otrzymują karty drogowe i przejeżdżają 3 próby sportowe, przygotowane przez zespół specjalistów Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej. Jedna z prób biegnie po słynnej trasie wyścigu górskiego w Siennej.
14.00 Meta zawodów w hotelu Zamek na Skale, obiad, czas wolny
20.00 Uroczysty bankiet, ceremonia wręczenia nagród dla zwycięzców prób sportowych.
16 października 2011
Wyjazdy indywidualne

Więcej na www.kotlinamocy.pl lub na Facebooku