Miniatura Lamborghini Aventadora kosztuje… 16 razy tyle, co prawdziwe superauto [VIDEO]

handheldavent glo

Jeśli myślisz, że masz już wszystko, mylisz się. W Twoim domu brakuje zapewne zabawki, która kosztuje prawie 5 milionów dolarów (dokładnie 4 800 000 USD). Tak, to najdroższa zabawka na świecie. Trzeba przyznać wyjątkowa – to model w skali 1:8 najnowszej maszyny od Lamborghini – Aventadora.

Jej wyjątkowość polega głównie na materiałach, z jakich została zrobiona. „Karoseria” powstała tak jak w oryginale – z włókna węglowego. Złoto znalazło zastosowanie w przeplatance – tak, żeby wszystko ładnie wyglądało. Lampy to… najprawdziwsze diamenty. Same materiały kosztują 2 700 000 USD.Co ciekawsze, 4 800 000 dolarów, to jedynie cena wywoławcza. Ten model, który pochłonął ok. 500 godzin pracy zostanie wystawiony na aukcję Southeby w Grudniu. Dom aukcyjny przychodzi jednak z pomocą i nie każe czekać tyle czasu – już teraz możecie kupić miniaturkę za bagatela 6 200 000 USD. Czyli tyle, ile potrzeba na zakup 16 (słownie – SZESNASTU) prawdziwych Aventadorow.

Wasz wybór. Jeśli kupi to któryś z szejków, będzie to chyba pierwsza taka zabawka, na którą jego znajomi spojrzą z politowaniem. Na niego samego też. Nam pozostaje oglądanie modelu na zdjęciach i video.

Via: Jalopnik