Kia zwiększa zatrudnienie w fabryce na Słowacji oraz za oceanem, w USA [BIZNES]

Nie będę pierwszym, który powie, że Kia poczyniła ogromny postęp w dziedzinie projektowania i budowania samochodów. Dziś wyroby tego koreańskiego producenta, na listach potencjalnych klientów wcale nie lądują na ostatnim miejscu i nie są przysłowiową brzytwą (chyba, że jesteś naszym redakcyjnym Sebastianem).

Aby sprostać wymaganiom rynku w Europie, Kia zdecydowała o zatrudnieniu 1000 nowych pracowników w fabryce na Słowacji. To właśnie z jej linii montażowych zjeżdżają Sportage, Venga oraz Cee’d. Jednak nasz kontynent to nie jedyne miejsce, gdzie Kia odnosi sukcesy. Przyrost tutaj wyniósł 18,7%, 24,4% w Chinach i 36,9% w USA. Ustanowienie trzeciej zmiany w fabryce w Żylinie to poza miejscami pracy na terenie zakładu, również wzrost zatrudnienia u lokalnych dostawców.

Trzecia zmiana to nie tylko zmiana na Słowacji. Zabieg ma zostać powtórzony w fabryce w West Point, Georgia, USA. Za oceanem produkowane są dwa samochody – Sorento oraz Optima.

W roku 2010, 34,2% z 2 100 000 sztuk (729 000), zjechało z linii montażowych fabryk znajdujących się poza granicami Południowej Korei. Biorąc pod uwagę duży popyt na samochody w Europie i USA, nietrudno przewidzieć, że te liczby wzrosną.

Via: Carscoop