Jaguar C-X16 oficjalnie! – brytyjska odpowiedź na Porsche 911 [FOT + VIDEO]

jaguar c x16 production concept 161 gloTen pojazd będzie cieszył się niemałą popularnością podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Nic dziwnego, wszakże nieczęsto widujemy nowego rywala dla Porsche 911, które od ponad 40 lat jest jednym z najchętniej wybieranych samochodów supersportowych.

Panie i Panowie – oto Jaguar C-X16 Concept. Brytyjska odpowiedź na niemiecką potęgę, która ma dysponować napędem hybrydowym, a konkretniej 3,0-litrowym silnikiem V6 o mocy 380-konnym i maksymalnym momencie obrotowym 450 Nm, połączonym z jednostką elektryczną o mocy 95 KM i 173 Nm. Cała moc będzie przekazywana na tylną oś za pomocą 8-biegowej automatycznej przekładni.

Ważący 1600 kilogramów Jaguar C-X16 otrzyma znany z F1 system odzyskiwania energii kinetycznej KERS, z guzikiem umieszczonym na trójramiennej kierownicy.

Jaguar poinformował, że C-X16 jest w stanie przyspieszać do pierwszej setki w 4,4 sekundy, podczas gdy V-MAX ma wynosić 299 KM/H. Ponadto, jadąc z prędkością nieprzekraczającą 80 KM/H, auto nie wydali ani grama CO2 do atmosfery [165 g/km w przypadku jednostki spalinowej].

Sylwetka C-X16 jest dziełem Ian Callum. Stylistyka łączy cechy modelu XK (z przodu), jak i dobrze przyjętego C-X75 [z tyłu], który miał swoją premierę w zeszłym roku podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu.

Według brytyjskiego producenta, elementy wewnątrz nadwozia, jak np. dźwignia do zmiany biegów oraz przełączniki, nawiązują do stylu stosowanego w lotnictwie, a także do klasycznych samochodów wyścigowych marki Jaguar.

Via: Carscoop