Honda Insight po faceliftingu oficjalnie – emisja CO2 spadnie poniżej 100g/km

honda insight 2012 1 gloFrankfurt Motor show 2011 będzie miejscem oficjalnej premiery odświeżonej Hondy Insight. Co prawda, do tego czasu pozostały jeszcze prawie dwa tygodnie, jednak pierwsze zdjęcia oraz informacje na temat największego rywala Priusa mamy już dzisiaj.

Dzięki serii udoskonaleń, obejmujących zmniejszenie tarcia silnika, efektowniejszej przekładni CVT i klimatyzacji, która korzysta z nowego systemu, przyczyniającego się do minimalizacji zużycia paliwa, 2012 Honda Insight będzie zdecydowanie bardziej ekonomiczna. Emisja CO2 po raz pierwszy w historii producenta spadnie poniżej 100g/km, do 96g/km.

2012 Honda Insight otrzyma również subtelne zmiany w stylistyce, jak przeprojektowany przedni zderzak i grill, mniejsze wycieraczki oraz “szczuplejszy” spojler w tylnej części nadwozia.

Inżynierowie Hondy zmodyfikowali także zawieszenie, w celu poprawy stabilności i komfortu jazdy, podczas gdy zmiany wewnątrz ograniczają się do zastosowania wyższej jakości materiałów.

Wszystkie szczegóły zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

NASZ TEST HONDY INSIGHT.

Via: Carscoop

 • Tomasz

  Jakiś niewielki ten lifting… Może chociaż spalanie znacznie spadnie – to już byłoby coś!

 • Robert999

  Faktycznie delikatne te “przeróbki” mało wprawne oko nie dostrzeże, “zmiany wewnątrz ograniczają się do zastosowania wyższej jakości materiałów” czyli nic nowego, za to trwalszego. Sam nie wiem. Przekonuje mnie jedynie to, że jest bardziej ekonomiczna. Przy dzisiejszych cenach paliwa, to istotny “plus” tego auta…

 • Wygląda całkiem przyzwoicie, ale Hondzie przydałaby się nowa generacja, a nie lifting. Przecież Hollywood woli Prius, więc Honda musi zmienić model i lansować się wśród celebrytów. Mogliby jednak nie zapomnieć o porządnych VTEC-kach i następny NSX-a!

 • Robert

  @Halski – przede wszystkim następcy NSX i S2000 🙂
  Co do Insight nigdy mi się nie podobała mi się i ten lifting tego nie zmienił 🙁