Dziennikarz rozbija nowego Aventadora, czasopismo zdaje relację, a wszystkiemu winna była ciężarówka

photo update on lamborghini lp7004 aventador crash glo

Nasze szanse przejażdżki Aventadorem są bardzo nikłe. Są tak małe, że właściwie mógłbym napisać, że ich nie ma. Są jednak ludzie, którzy dostają kluczyk do takiego superauta. Jednym z nich był Thomas Glavinic – dziennikarz motoryzacyjny, który został poproszony przez austriackie czasopismo Autoreview o pomoc w przygotowaniu testu kilku szalenie drogich i sportowych aut.

Niektóre rzeczy poszły jednak nie do końca tak jak planowano i cóż. Pamiętacie pierwszy wypadek Aventadora, o którym pisaliśmy jakiś czas temu? Otóż to właśnie wspomniany Thomas Glavinic miał w tym wszystkim swój udział.Po dość długim czasie milczenia, czasopismo postanowiło przyznać się, że to podczas ich wypożyczenia doszło do wypadku. Egzemplarz, który również używał choćby Top Gear miał poważnie wyglądający wypadek na drodze. Podczas próby wyprzedzenia ciężarówki, ona nagle zjechała w lewo zahaczając o Lambo.

Auto zakończyło swoją podróż na metalowym słupku. Mimo dość dużych zniszczeń, kierowcy nic się nie stało. Podobno nienaruszona została też klatka z włókna węglowego, na której opiera się Aventador.

W komunikacie czytamy też o dość niecodziennej rozmowie telefonicznej pomiędzy Thomasem, a redaktorem naczelnym Autorevue – Christianem Kornherrem:
Thomas Glavinic: „Christian, I’ve wrecked the Lambo” (Christian, zniszczyłem Lambo.)
Christian Kornherr: „Real funny” (Bardzo śmieszne.)
Thomas Glavinic: „No, believe me” (Nie, na serio.)

Via: GTspirit & Carscoop