BMW rozwija technologię świateł laserowych

879535194178217942bmw gloŚwiatła w technologi LED może są krzykiem mody, ale nie dla BMW… Bawarczycy ujawnili właśnie, że pracują nad zupełnie nowym, laserowym systemem oświetlania.

System uważany za kolejny krok milowy w oświetleniu samochodowym, wykorzystuje serię diod laserowych w celu utworzenia wiązki energii, która zamienia się w światło przy pomocy fluorescencyjnego fosforu. Taka konfiguracja jest w stanie zapewnić efektowniejsze oświetlenie, jednocześnie korzystając z mniejszej ilości energii – zaledwie 100 lumenów [LED 170 lumenów]. 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, laserowe reflektory mogą na stałe zagościć w nowych pojazdach już za kilka lat.

Via: WorldCarFans

  • Robert

    Piękne są ringi w BMW 🙂

  • Robert999

    technologia idzie do przodu i niedługo faktycznie reflektory ksenonowe i diodowe, które przecież weszły do obiegu nie tak znów dawno staną się przeżytkiem. Niektóre auta nawet ich nie zaznały, bo są używane w tych “lepszych” samochodach, a już się z nimi pożegnamy? Co do światła laserowego to może to być naprawdę dobry pomysł. Będzie bardziej intensywne i spójne od ksenona, a spójne oznacza mniejsze ryzyko oślepienia nadjeżdżających z przeciwka. Jak dla mnie same plusy i korzyści. Ale pewnie jeśli je wyprodukują wykorzystają je w samochodach z najwyższej półki, a mi znów pozostanie tylko podziwianie, No i pewnie będą mega drogie w produkcji, co znów podniesie koszt samochodu, w którym będą zamontowane…