Pierwsza jazda Mercedesem SLS AMG Roadster z Rogerem Federerem [VIDEO]

rogerslsamgroadster878675 gloRoger Federer jest uważany za jednego najlepszych tenisistów w historii tenisa, jeśli nie za najlepszego. Niemiecki koncern ze Stuttgartu zaoferował mu przejażdżkę topowym modelem, czyli debiutującym w zeszłym tygodniu SLS AMG w wersji roadster po bajecznych drogach przecinających pustynie w Dubaju.

Jak zobaczycie na materiale drogi są proste, aż po horyzont. Równe niczym stół i szerokie jak Amazonka przy ujściu do Atlantyku. Czego chcieć więcej do przetestowania jednostki V8 o pojemności 6.3-litra, która produkuje 579 koni mechanicznych i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego? Motor i siedmiostopniowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów stanowią zgrany tandem, dzięki któremu do pierwszej setki potrzeba 3.7 sekundy. Prędkość maksymalna tego samochodu to 317 km/h.

Na filmie nie widać z jaką prędkością jechał topowy tenisista w topowym modelu Mercedesa, ale mając do dyspozycji wielką moc i doskonałe warunki do jazdy musiało być w granicach maksimum. Tak myślę. Tyle z mojej strony, a teraz zapraszam Was do obejrzenia zamieszczonego poniżej filmu. Posłuchajcie dźwięku widlastej ósemki – poezja!

Via: GTSpirit

  • karol

    Równie dobrze mogli dać Clarksonowi do testów nową rakietę tenisową. Bezsensowny event dla bezmózgich bogaczy którzy kupią bo Federer powiedział że jej osom.

  • Bartek Grabiec

    @Karol – bardzo dobre spostrzeżenie! Z drugiej strony pokazują kto jest ich potencjalnym klientem – znani sportowcy i “celebryci”.