Oficjalnie: Nowe Renault Koleos, czyli „brzydkie kaczątko” wyładniało

web01 2012 renault koleos gloMówcie sobie, co chcecie, ale Koleos pierwszej generacji wyglądał gorzej od Lady Gagi bez makijażu [albo nawet i z makijażem?]. Przód nie komponował się z tyłem, wnętrze nudniejsze od obrad Sejmu, a cena jak za bardzo dobrze wyposażoną 2-3-letnią niemiecką konkurencje.

Nigdy jednak nie byłem zwolennikiem francuskiej motoryzacji, w przeciwieństwie do Wojtka, który za Peugeota RCZ dałby się chyba pociąć. Przechodząc jednak do głównego wątku tego artykułu, Renault opublikowało właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Koleosa.

Nie da się ukryć – jest lepiej. I zostawmy już skopiowany z palety Porsche Cayenne pomarańczowy lakier nadwozia i tył, który pozostał tak samo ohydny.

PRZÓD! Tutaj dużo zmienili. Nowy ze starym nie ma właściwie nic wspólnego. Jest bardziej „krągło”, dzięki czemu całość wygląda nowocześniej. Nie da się również nie zauważyć lusterek z wbudowanym oświetleniem LED, natomiast we wnętrzu zastosowano nawigację TomTom oraz lepszej jakości system audio.

Pod maską znajdziemy dwa diesle – 150 i 175 KM lub 170-konny motor benzynowy – wszystkie jednostki będą oczywiście oszczędniejsze. I ten fakt jest chyba jedyną nadzieją tego modelu…

Via: Autoblog