Nowy Jaguar XF 2.2 Diesel – z Birmingham do Monachium na jednym baku paliwa!

2012 jaguar xf diesel trip 6851 gloKtóż by się spodziewał, że z Birmingham (Wielkia Brytania) do Monachium (Niemcy) można przejechać na jednym baku paliwa? I to w dodatku Jaguarem XF?! Brzmi jak abstrakcja… Ale to się naprawdę udało! Udowodnił to sam producent.

Co prawda, do eksperymentu użyto egzemplarz z oszczędnym 2,2-litrowym silnikiem wysokoprężnym, ale moc jaką produkuje – 190 KM – i czas w jaki pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki – 8,5 sekundy oraz prędkość maksymalna – 225 KM/H są naprawdę imponujące.

1312 kilometrów – dokładnie taką odległość pokonał XF 2.2 Diesel, którego pojemność baku wynosi 64 litry. Daje to średnio 4.9 litra na 100 kilometrów.

Jesteśmy dumni z wyniku nowego XF 2.2 – to nie tylko świadczy o efektywności modelu, ale podkreśla, że przyjemność z jazdy i ekologia moga iść w parze„, powiedział Andy Whyman, Główny Inżynier XF.

2,2-litrowy silnik Jaguara współpracuje z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i systemem Start/Stop, który w brytyjskim samochodzie pojawił się po raz pierwszy.

Nad przebiegiem eksperymentu czuwali oczywiście niezależni obserwatorzy.

Via: Carscoop