Nissan świętuje milionowego Qashqaia – jest powód do dumy?

nissan qashqai 1m 6143211 gloCztery lata, sześć miesięcy i 23 dni – dokładnie tyle czasu potrzebowali inżynierowie Nissana, aby wypuścić na rynek 1 000 000 Qashqaiów. Trzeba przyznać, że wynik może być imponujący, zważając na fakt, że żaden inny samochód produkowany w Wielkiej Brytanii nie powstał w tak dużej ilości egzemplarzy, w tak krótkim czasie.

Sukces Nissana widoczny jest przede wszystkim na polskich ulicach. Przyznam, że nawet sam byłem 2-3 lata temu zainteresowany kupnem tego samochodu. W rezultacie odstraszyło mnie kilka akcji serwisowych ogłoszonych przez producenta, które obejmowały np. naprawę obluzowanej nakrętki pokrywy przekładni kierowniczej. Na moją decyzję wpłynął też fakt, że Qashqai wybierany jest najczęściej przez kobiety. To zdecydowanie negatywnie wpłynęłoby na moją męską dumę.

  • “Na moją decyzję wpłynął też fakt, że Qashqai wybierany jest najczęściej przez kobiety. To zdecydowanie negatywnie wpłynęłoby na moją męską dumę.” – oj tam 🙂 nie tak dawno, bo jakiś miesiąc temu, czytałem ranking, w którym kobiety wybierały najlepsze dla nich samochody w kilku kategoriach. pamiętam, że wygrał Jaguar XJ czy BMW 5, samochody raczej nie kobiece;) także różnie bywa – jak to ze stereotypami.

  • oliwia

    mioionowy Qashqai to ogromny powód do dumy! powodzenia! i gratulacje!

  • Tomasz

    Qashqai potrzebuje zmian. Na początku, kiedy pojawił się na ulicach robił duże wrażenia, a teraz raczej niczym się nie wyróżnia. A skąd ten milion. Na pewno dużą rolę odegrały tu intensywne akcje marketingowe. Jakiś czas temu byłem w Rzymie i na każdej stacji metra na telebimach leciała reklama Qashqaia i to cały czas… Więc nie dziwi mnie, że ludzie potem kupują właśnie taki samochód.