I runda DRIFT OPEN 2011! [WYDARZENIE]

i runda drift open 2010 fot marcin szymeczko glo

Już za niespełna miesiąc odbędzie się inauguracyjna runda serii zawodów driftingowych DRIFT OPEN, będąca jednocześnie drugą rundą Driftingowego Pucharu Polski. Maksymalna dawka emocji i dobrej zabawy gwarantowana!

Na pierwszą rundę serii Drift Open zapraszamy w dniach 25-26 czerwca do Torunia na tor Motopark zlokalizowany przy ulicy Bielańskiej 65. W tegorocznym kalendarzu Drift Open znalazło się miejsce jeszcze dla dwóch eliminacji. Poza wspomnianym Toruniem zawodnicy powalczą jeszcze o punkty we Wrocławiu i na torze w Biłgoraju. Będzie to już czwarty sezon, w którym ekipa Drift Open zajmie się organizacją zawodów.CZYM JEST DRIFTING?

Zdecydowanie najbardziej widowiskowy i jednocześnie najszybciej rozwijający się sport motorowy na świecie – to właśnie drifting. Korzenie tego sportu sięgają przełomu lat 60 i 70 ubiegłego wieku, kiedy na krętych, górskich serpentynach w okolicach Nagano zaczęły odbywać się pierwsze nielegalne wyścigi. W krótkim czasie nowy sport zyskał rzesze fanów, którzy tłumnie gromadzili się przy górskich trasach aby podziwiać widowiskową jazdę. Najlepszą techniką na najszybsze pokonanie serii ostrych zakrętów bez znacznej utraty prędkości był kontrolowany poślizg. Tak narodził się styl jazdy znany jako drifting.

Niestety japońskie wzgórza nie były zbyt wygodnym miejscem dla kibiców. Dlatego zawody przeniosły się na ulice japońskich metropolii. Tutaj przestał liczyć się czas, a zdecydowanie ważniejsza stała się reakcja publiki. Zwyciężał kierowca, którego jazda była najbardziej widowiskowa i efektowna.

W 1987 roku na legendarnym torze Tsukuba odbyły się pierwsze legalne zawody driftingowe, które stały się początkiem największej, rozgrywanej do dzisiaj serii D1 Grand Prix. Po Japończykach drifting pokochali Australijczycy i Amerykanie. Dzięki działaniom tych ostatnich nowy sport poznał cały świat.
Pierwsze oficjalne zawody driftingowe odbyły się w Polsce w 2004 roku. Od 2006 roku organizowane są regularne, kilku rundowe serie.

I runda Drift Open 2011
Data: 25-26 czerwca 2011
Miejsce: Toruń, Tor Motopark, ul. Bielańska 65 (wjazd od ul. Łukasiewicza)
Bilety:
Wstęp – 15zł
Wstęp wolny – dzieci do lat 12 i osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Harmonogram:*
25 czerwca (Sobota) – dzień bez publiczności

Kwalifikacje do Top 32 –więcej na www.drift-open.pl

26 czerwca ( Niedziela ) dzień zawodów
10:00 – Otwarcie bram dla publiczności.
10:00 – 12:00 – Drift Taxi
12:00 – 12:30 – Briefing / Otwarcie zawodów
12.30 – 13:30 – Kwalifikacje do TOP 16 ( pojedynki w parach )
13.30 – 14:30 – Drift Taxi
15:00 – 16:30 – TOP 16 ( pojedynki w parach )
16:30 – 16:45 – Dekoracja zawodników, wręczenie nagród.

*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w harmonogramie.

Szczegółowe informacje dla zawodników, w tym formularz rejestracji, znajdują się na stronie internetowej www.drift-open.pl

Źródło: Informacja prasowa Drift Open
Zdjęcia: A.Aleksandrowicz;K.Mikołajczyk;M.Stolarek;M.Szymeczko