S-klasa napędzana tylko energią elektryczną? Całkiem możliwe!

5965182751580428140 gloWczoraj donosiłem o tym, iż Porsche Panamera będzie dostępna z ohydnym dieslem, a dziś dowiedziałem się, że Mercedes rozważa napędzać swoją flagową limuzynę jedynie energią elektryczną. Czy to będzie dobra koncepcja, trudno powiedzieć.
Nie było tajemnicą, że przeprojektowana S-Klasa będzie dostępna z napędem hybrydowym, jednak teraz pod uwagę jest brana również czysta energia elektryczna.

W rozmowie z Autocar dr Thomas Weber przyznał, iż wszystko zależy od zainteresowania klientów właśnie takim rozwiązaniem. Jeśli ten projekt dojdzie do skutku, wtedy S-ka stanie się jedynym elektrycznym samochodem w swojej klasie i zapewne Audi przygotuje swoją odpowiedź, czyli A8 w wersji elektrycznej.

Ponadto co już powiedziałem, magazyn zdradza jeszcze jeden niezwykle ciekawy szczegół. Otóż w roku 2013 S-Class zostanie wyposażona w system head-up display, zaadaptowany z F800 Style Concept, który debiutował na targach w Genewie.

I jak zwykle, nowy Mercedes Klasy S zaskoczy nas czymś nowym i spektakularnym. Być może będzie to coś, co dobrze już znamy, ale dopracowane do granic perfekcji. Za to właśnie wielu kocha tą elitarną limuzynę.

Via: WCF

 • Andre Grazzi

  Mercedes S-klasa, dwie tony masy, było by to głupotą robić go tylko na energię elektryczną. Wyobrażasz sobie jechać w dłuższą trasę takim samochodem? Zamiast 5 minut, ile zajmuje tankowanie życiodajną benzyną (lub olejem napędowym – wcale nie ohydnym), czekałbyś trzy godziny na naładowanie (jeśli nie więcej). No i dochodzi jeszcze sprawa najważniejsza czyli przyjemność z jazdy, po dociśnięciu gazu do deski powinna pod maską zagrać symfonia dźwięków jaką wydaje silnik V8.
  Bogaci ludzie, którzy będą kupować S klasę wybiorą opcję z silnikiem benzynowym, lub, jak to określiłeś (swoją drogą to ciekawe czy rzeczywiście tak uważasz, czy napisałeś to, bo Clarkson tak uważa), “ohydnym” Dieslem. Zapewniam cię że nikt nie będzie chciał Melexa z gwiazdą na masce.
  Pozdro

 • Bartek Grabiec

  Tak uważam w rzeczywistości.

  W sobotę miałem okazję obejrzeć w “akcji” Teslę i nie zwaliła mnie z nóg, ale rozśmieszyła. Dlatego też Mercedes full elektryczny to nie będzie dobry pomysł.

  P.S. Coś czuję, że My się ZA DOBRZE znamy, tylko jeszcze nie wiem skąd. Sam wiesz skąd to wiem.