S-klasa napędzana tylko energią elektryczną? Całkiem możliwe!

5965182751580428140 gloWczoraj donosiłem o tym, iż Porsche Panamera będzie dostępna z ohydnym dieslem, a dziś dowiedziałem się, że Mercedes rozważa napędzać swoją flagową limuzynę jedynie energią elektryczną. Czy to będzie dobra koncepcja, trudno powiedzieć.
Nie było tajemnicą, że przeprojektowana S-Klasa będzie dostępna z napędem hybrydowym, jednak teraz pod uwagę jest brana również czysta energia elektryczna.

W rozmowie z Autocar dr Thomas Weber przyznał, iż wszystko zależy od zainteresowania klientów właśnie takim rozwiązaniem. Jeśli ten projekt dojdzie do skutku, wtedy S-ka stanie się jedynym elektrycznym samochodem w swojej klasie i zapewne Audi przygotuje swoją odpowiedź, czyli A8 w wersji elektrycznej.

Ponadto co już powiedziałem, magazyn zdradza jeszcze jeden niezwykle ciekawy szczegół. Otóż w roku 2013 S-Class zostanie wyposażona w system head-up display, zaadaptowany z F800 Style Concept, który debiutował na targach w Genewie.

I jak zwykle, nowy Mercedes Klasy S zaskoczy nas czymś nowym i spektakularnym. Być może będzie to coś, co dobrze już znamy, ale dopracowane do granic perfekcji. Za to właśnie wielu kocha tą elitarną limuzynę.

Via: WCF