Pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Hyundaia i40

car photo 439666 25 glo

Tak jak zapowiadaliśmy kilka dni temu – 12 maja to data oficjalnej prezentacji nowego i40. I oto jest, stoi przed wami w całej swojej okazałości, a nie jedynie w formie szkiców.

O tym, jak go projektowano możecie przeczytać tutaj. Nie chcąc tego wszystkiego powtarzać, skupię się na cenach i tym, co znajdziemy pod maską najnowszego sedana prosto z Korei, zaprojektowanego w Niemczech.Pierwsi klienci dostaną możliwość wyboru jednego z czterech silników. Dwa pierwsze napędzane benzyną, a dwa pozostałe olejem napędowym. Hyundai jest szczególnie dumny z 2-litrowego benzynowego o mocy 175KM i 213Nm momentu obrotowego. Ta czterocylindrowa jednostka rozpędzi i40 w 9,7s i na przejechanie 100km potrzebować będzie jedynie 4,7l paliwa.

Szukając większych oszczędności spojrzymy zapewne w stronę diesli. Jeden z dwóch silników wysokoprężnych będzie mieć pojemność 1,7 i przejedzie 100km na 3,62l oleju napędowego.

Nowy i40 zostanie wyposażony w wiele zaawansowanych technicznych rozwiązań. Będą to znane już z innych aut systemy ułatwiające parkowanie, ostrzegające przed nieplanowaną zmianą pasa. Do tego oczywiście dostaniemy możliwość podłączenia naszego telefonu przez bluetooth czy zobaczenia swojej pozycji na mapie nawigacji. Nie mogę też nie wspomnieć o tak często wymienianej przy okazji premiery wersji kombi opcji automatycznego czyszczenia szyb z pary (jakkolwiek to działa). W zimne dni docenimy zapewne podgrzewaną kierownicę.

Nie mamy informacji o tym, kiedy i40 wejdzie do polskich salonów, ale mamy za to konkretną datę tego wydarzenia w Wielkiej Brytanii. Pierwsze egzemplarze pojawią się tam 8 września tego roku. Ceny nie zostały oficjalnie podane, ale większość ekspertów mówi o kwocie ok. 17 000 funtów – 1 500 mniej od kombi.

Via: AutoExpress