Nowa galeria zdjęć i wideo VW Tiguana 2012

volkswagen tiguan 2012 1 gloVW Tiguan 2012 oficjalnie zadebiutował w marcu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Dla tych, którzy przymierzają się do kupna tego samochodu, mamy całkiem pokaźną porcję nowych zdjęć od producenta oraz wideo prezentujące niemieckiego “SUV-ika” na drodze.

Sprzedaż VW Tiguana 2012 rozpocznie się w sierpniu tego roku, a ceny w Niemczech będą startować od 24.175 euro za wersję Trend and Fun z 1,4-litrowym motorem TSI o mocy 122 KM.

Via: Autoblog.gr

 • cholek089

  Coraz bardziej zastanawia mnie polityka koncernu VW/Audi. Zaczynają robić samochody które wyglądają tak samo różnią się jedynie wielkością. O ile w wypadku VW jest to całkiem do przyjęcie o tyle jak bym miał nowe A8 nie chciałbym żeby ktoś je pomylił z A6 albo A4. Żeby tylko na tym nie polegli tak jak Seat…

 • mysz ds

  Może się za mało interesujesz motoryzacją… Zarówno Audi, jak VW da się rozpoznać bez problemu, bez względu na model.
  Poza tym podczas ostatniego rozdmuchanego kryzysu, VW był jedną z kilku, o ile nie jedyną firmą, która zarabiała poważne pieniądze, zamiast żebrać o dopłaty, jak np Opel.
  Nie zastanawiaj się więcej – zostaw to tęgim niemieckim łbom…

 • @mysz ds – podejrzewam, że nie można tego brać dosłownie. Pewnie jest w tym trochę ironii. Auta z koncernu VAG oczywiście są do siebie podobne, ale da się je odróżnić bez problemu.

  Choć osoba, która nie interesuje się motoryzacją, może mieć faktycznie problem z odróżnieniem np. modeli Audi 🙂

 • cholek089

  O moje zainteresowanie motoryzacją się nie martw z tym jest naprawdę nieźle.
  Po prostu idą teraz na łatwiznę, robią samochody jak spodnie wszystkie takie same w różnych rozmiarach.

 • Przemek

  Jeżeli tak robią to znaczy że im się opłaca widocznie jest zapotrzebowanie na takie auta