Konferencja Google, czyli przyszłe Fordy z Androidem

fordgooglepredictiongraphicfinal glo

Główni developerzy Androida i prasa zebrała się na konferencji Google I/O. Nie chodzi tutaj jednak tylko o telefony komórkowe oparte na tym systemie operacyjnym, ale także o nowości w… Fordzie. Ta znana marka ma zamiar wprowadzić usługi Googla do swoich samochodów.

Zasada działania wydaje się właściwie prosta i ciekawa. Komputer będzie uczyć się waszych zachowań na drodze, pozna wasz styl jazdy, a później pokaże wam, jak powinniście jechać. Aby dotrzeć na czas w wyznaczone miejsce, ekran pokaże nam najoptymalniejszą trasę uwzględniającą ruch, pogodę i inne informacje takie jak np. wypadki.Wszystko to ma na celu skrócenie naszego czasu w drodze i zmniejszenie zużycia paliwa. Taki system powinien znaleźć też swoje zastosowanie w elektrycznych samochodach Forda. Dzięki temu możliwe będzie maksymalne zwiększenie zasięgu na jednym ładowaniu i uniknięcie złości użytkowników takich pojazdów, które „padałyby” na środku drogi.

Cały system zdaje się być bardzo pomysłowy. Po wejściu do samochodu, komputer uwzględniając godzinę i dzień tygodnia zapyta nas, czy np. jedziemy do pracy. Jeśli odpowiemy „tak”, to odpowiednio pozmienia ustawienia auta. Może przyszłość zamiast usiana latającymi samochodami, będzie wyglądać właśnie tak?

Via: Autoblog