Kierowca Audi w Le Mans opowiada o swojej pracy [VIDEO]

lemansaudi485748754 gloLe Mans 24 to bardzo, ale to bardzo specyficzny wyścig. Wyobraźcie sobie, że przez cały rok pracujecie w pocie czoła, aby w ciągu 24 godzin zweryfikować to, czy odrobiliście w wystarczającym stopniu pracę domową. A nawet, jeśli jesteście perfekcyjnie przygotowani, to marzenia o zwycięstwie i tak mogą odejść w zapomnienie ze względu na błąd jednego ze stu pozostałych osobników pracujących w jednym zespole.

Żeby bardziej zobrazować Wam ogrom tego wszystkiego wyobraźcie sobie, że cały sezon F1 odbywa się w ciągu jednej doby. Jeśli nie robi to na Was wrażenia postawcie się roli kierowcy, od którego wymagana jest żelazna kondycja i pełna koncentracja.
Więcej nie będę już mówił. Niech zrobi to za mnie jeden z kierowców teamu Audi Allan McNish. Zapraszam do obejrzenia krótkiej animacji poniżej, bo naprawdę jest to warte uwagi.

Via: Jalopnik

 • Andre Grazzi

  Przyznam, że masz całkowitą rację, wygrana w tym wyścigu zależy nie tylko od kierowcy, ale także od ekipy i to w bardzo dużym stopniu.
  Z perspektywy widza jest to dość nudny wyścig, tak jak zresztą F1, ale kierowca zasiadający za kierownicą tak nietuzinkowej maszyny musi przeżywać piekło jadąc tak długie godziny czymś, co na pewno wygodne nie jest.
  Myślę, że trzeba mieć jaja, żeby ścigać się w takim wyścigu.
  Pozdro

 • Przemek

  Ten wyścig to masakra jakaś, podziwiam tych kierowców