Idealnie odwzorowane samochody w drewnie przez młodego Filipińczyka [VIDEO]

wooden car gloOsobiście widziałem wielu utalentowanych ludzi, ot choćby wczoraj, kiedy podzieliłem się z Wami nagraniem, w którym chłopak pokazuje swoje umiejętności w drifcie modelem samochodu. Zostajemy dalej w podobnych rozmiarach, bo natrafiłem na fragment filipińskiej wersji Top Gear, w której możemy poznać mojego rówieśnika rzeźbiącego samochody.

Niby to nic wielkiego, gdyby nie to, że jego rzeźby mają otwierane drzwi i maskę, dobrze odwzorowane wnętrze oraz silnik. Wszystko to wykonuje z jednego bloku drewna. Najpierw wykonuje rysunek konkretnych części, żeby później z odpowiedniej wielkości kawałka wykonać niepowtarzalny model.

Franco Cagayt – bo tak się nazywa nasz bohater – swoją przygodę z magazynem Top Gear rozpoczął kiedy kolega zaproponował mu egzemplarz tego czasopisma w zamian za model Ferrari Testarossa. Od tamtej pory jak wielu innych ludzi na całym Świecie jest ich ogromnym fanem.

Jak większość ujawnionych ludziom talentów i Cagayt jest niezwykle skromnym chłopakiem. Zapytany o samochód marzeń nie zastanawia się długo u wypala bez wahania: Nissan Patrol.

Zapraszam do obejrzenia filmu poniżej. Całość jest po angielsku, więc myślę, że nie będzie zbyt dużej bariery językowej. Miłego oglądania!

Via: Autoblog