BMW 1-series M Coupe staje na hamowni [VIDEO]

bmw 1 series m on dyno glo

Co się stanie, kiedy weźmiecie swoje BMW 1M Coupe na hamownię? Okaże się, że niekoniecznie macie 335KM, które stoi jak wół z danych technicznych. Przynajmniej tak właśnie było z testowanym tutaj egzemplarzem. Okazało się, że ma 331KM.

To jednak nic nowego – niejednokrotnie zapewnienia producentów, co do mocy są dość zawyżone. Ale z drugiej strony, naprawdę będziecie kłócić się o te 4KM? Przecież to i tak świetne auto. Wiem, co mówię;)Autoblog via. Inside Line

 • Przemek

  Fakt 4km to może nie dużo ale płacąc takie pieniadze wolałbym mieć pewność co kupuje i ile ma pod maską

 • Piotr

  Nie jest tak jak piszesz. Ten egzemplarz nie traci 4KM podczas przenoszenia napędu z silnika na kołą. 335KM to wartość zmierzona na wale korbowym silnika (fabryczny pomiar). 331KM to rezultat uzyskany przez insideline.com na hamowni (pomiar na osi napędowej – w BMW 1M tylna oś). Straty w przeniesieniu napędu z silnika na koła są większe niż 4KM. Niemożliwa jest strata tylko 1,2% mocy. Dowód choćby tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=-npybcJf0Ho
  Seryjna M5 E60 507KM (pomiar mocy na wale silnika), na hamowni kołowej: 396KM.
  BMW ocenia swoje turbodoładowane “szóstki” bardzo konserwatywnie. Najprawdopodobniej test certyfikujący prędkość wykonywany jest przy dość wysokiej temperaturze intercoolera. Stąd takie zaniżone wyniki.
  W tym przypadku producent nie zawyżył mocy jednostki napędowej. N54 mógł osiągnąć znacznie lepszy wynik. Wskazuje na to powyższy film z pomiaru mocy na kołach.
  To jak do tej pory najbardziej “niedoceniony” przez certyfikację model BMW.