Bawarska koncepcja w stylu retro – BMW 328 Homage [FOT + VIDEO]

bmw 328 hommage concept 90076742014 gloW ten weekend w słonecznej Italii odbyła się niezwykle interesująca impreza motoryzacyjna – Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Delikatnie już o niej napominaliśmy, prezentując Wam nowego Astona Zagato. Tym razem, coś od naszych zachodnich sąsiadów, a dokładniej od BMW.

BMW 328 Homage został przygotowany z okazji 75 urodzin oryginału, który ongiś królował na torach wyścigowych. Obecny model koncepcyjny powstał na bazie innego konceptu prezentowanego w Genewie, czyli roadstera znanego jako Vision Connected Drive.

Całość tego samochodu to niezwykle odważne i udane połączenie futurystycznego wyglądu z ostatnio modnym klimatem retro, a wszystko za sprawą wielu elementów nawiązujących do oryginalnego 328 w nowej odsłonie. Przede wszystkim coś, czego w BMW nie może zabraknąć, czyli dwóch wąskich i pionowo ustawionych atrap chłodnicy, a do tego skórzane pasy w poprzek maski, stylistyka felg, podwójna szyba z wgłębieniem na środku i brak drzwi. To wszystko razem dodaje klimatu z tamtych lat temu modelowi.

Zgodnie z filozofią pierwotnej wersji tego roadstera, tak i tu ważnym czynnikiem jest niska masa całkowita pojazdu. Dlatego też do budowy nadwozia i wnętrza użyto nowoczesnych tworzyw sztucznych wzmacnianych włóknem węglowym (CFK), które wedle BMW jest lżejsze i bardziej wytrzymałe od używanego dotychczas aluminium.

Wnętrze dwumiejscowego BMW 328 Homage nie jest już tak retro jak nadwozie. Rzekłbym, że jest ono utrzymane w duchu minimalizmu, a użyte materiały to włókno węglowe, aluminium i skóra, które są celowo uwidocznione.

Jedyne, co wiemy o tym, co kryje się pod maską to fakt, iż jest to 3-litrowy, sześciocylindrowy rzędowy silnik. Dokładna moc, moment obrotowy, czy też przyspieszenie nie zostały podane przez producenta.

Poniżej zamieszczamy dość obszerna galerię zdjęć i dźwięk silnika nowego 328. Zazwyczaj pod koniec prezentuję swoje stanowisko na temat stylistyki czy też osiągów, lecz tym razem sam nie wiem, co o tym myśleć. Z jednej strony nie podobają mi się futurystyczne kształty, natomiast bardzo urzekł mnie styl retro i samo wnętrze. A co Wy o nim myślicie? Podzielcie się Waszymi opiniami w komentarzach!

Via: Carscoop