Aston Martin V12 Zagato, czyli prezentacja efektu współpracy Brytyjczyków i Włochów [FOT]

02 aston v12zagato glo

Nie często się zdarza, że Aston Martin wypuszcza nowe auto. Toteż najnowszy efekt kolaboracji pomiędzy tym brytyjskim producentem, a włoskim domem projektowym Zagato zrobił wiele szumu. Czas więc stanąć z nim oko w oko i zobaczyć, z czym tak naprawdę mamy do czynienia.

Otóż patrzymy na Astona Martina V12 Zagato. Jak już pewnie zauważyliście, przód jest bardzo podobny do tego znanego z V12 Vantage. Jednak tył to już zupełnie co innego. Szczerze mówiąc, lampy przypominają bardziej te montowane w Ferrari. Pod maską Zagato znajdziemy V12 o mocy 510KM i 570Nm momentu obrotowego, czyli dokładnie ten sam silnik, który siedzi w V12 Vantage. Wszystko jest oparte głównie na aluminium, więc waga całego samochodu jest niska.

To tyle. Zdjęcia zobaczcie sami i wydajcie werdykt, czy duch brytyjskiej marki został zachowany. A może wstąpił w niego duch włoski? Warto też wspomnieć, że wersja wyścigowa weźmie udział w wyścigu Nurburgring 24, a drogowa właśnie otrzymała nagrodę w konkursie Concorso D’Eleganza Design w Villa D’Este.