Wjazd na autostradę nie z tej strony, z której trzeba [VIDEO]

car wrong way 11 gloZdarzenie, które miało miejsce na szkockiej autostradzie niedaleko Aberdeen wprawiło mnie w osłupienie i podziw dla umiejętności kierowcy ciężarówki. W Polsce taka sytuacja nie miałaby miejsca, gdyż u nas autostrad nie ma.

Całe zdarzenie można streścić w kilku zdaniach. Młoda, 20 letnia kobieta pomyliła sobie zjazd z wjazdem i wpakowała się potocznie mówiąc „pod prąd” swoim Oplem Corsą, wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Kierowca tira marki DAF jakimś cudem zdążył odbić delikatnie co zapewne uratowało życie szkockiej białogłowie.

Te mrożące krew w żyłach sceny zarejestrowała „czarna skrzynka” umieszczona w kabinie. Muszę przyznać, że nie wiedziałem o istnieniu takiego gadżetu w ciężarówkach i zaskoczyło mnie to nieco. Na szczęście oprócz sporego bałaganu nikomu nic się nie stało. Jeśli przyjrzycie się dobrze odbiciu w szybie, zobaczycie wychodzącego z kabiny kierowcę.
Jak ona to zrobiła nie mam bladego, zielonego, fioletowego, ani tym bardziej różnokolorowego pojęcia.

Zaznaczam, że nie jestem szowinistą i nie napiszę na końcu puenty w stylu – nie ma co się dziwić, to kobieta. Jeśli ktoś ma pomysł, co się stało czekam niecierpliwie na wyjaśnienia i oświecenie, a teraz polecam obejrzenie i wyrażenie własnego zdania.

Via: Carscoop