Stola Phalcon Coupe wystawiona na sprzedaż [czy ktokolwiek, kiedykolwiek słyszał o tej marce?]

2587524 large2w gloJameslist.com to strona dobrze znana w kręgach osób zainteresowanych luksusem (lub w kręgach niezłych marzycieli). Znajdziemy na niej ogłoszenia sprzedaży jachtów, drogich zegarków, czy właśnie aut. Parę dni temu ukazała się tam informacja na temat bardzo unikalnego samochodu, jakim jest Stola Phalcon Coupe.

Nic dziwnego, jeśli nigdy nie słyszeliście o tej marce. Powstała w Turynie w 1919 roku. Jej głównym celem jest współpraca z różnymi producentami przy projektowaniu oraz budowaniu prototypów. Na pewno część z was pamięta Maybacha Exelero – to właśnie Stola zajmowała się kształtem jego nadwozia.

Cztery lata temu, w 2007 roku podczas Genewskiego Salonu Samochodowego, ta włoska firma pokazała model nazwany Phalcon Coupe. Jednocześnie zapowiedziano wyprodukowanie jedynie 25 sztuk. Teraz jeden z nich został wystawiony na sprzedaż.

Może nie wygląda najlepiej (tak, zgadzam się – jest okropny), ale za to pod maską trochę się dzieje. Znajdziemy tam 6.3l V12 biturbo o mocy 750KM i nieprawdopodobnie wysokim momencie obrotowym wynoszącym aż 1320Nm. Maksymalna prędkość to 330km/h. Wszystko to prosto ze stajni Brabusa. Ten sam silnik zamontowano kiedyś w Brabus Rocket (opartym na Mercedesie CLS), czyniąc go wówczas najszybszym sedanem świata.

Cena Phalcona nie została ujawniona i można otrzymać ją dopiero po kontakcie ze sprzedającym. Nie radzę zbyt bardzo pochopnie rozbijać świnek-skarbonek, bo z całą pewnością ich zawartość nie wystarczy do tego, żeby móc codziennie parkować tym autem w swoim garażu. Z drugiej jednak strony, to kto chciałby takim czymś jeździć? Bo na pewno nie ja.

Via: GTspirit, Topspeed