Oficjalnie: 2012 Mercedes-Benz SLK Roadster [FOT]

2012 merc slk 0 14 gloMercedes-Benz po raz kolejny udowadnia, że nie ma sobie równych – jestem przekonany o przyszłym sukcesie nowego modelu SLK.

Nie jest żadną tajemnicą, że karoseria samochodu nawiązuje do większego brata SLS AMG. Ponadto, auto będzie miało dach typu Hard-top dostępny w trzech wariantach: Zwykłym, szklanym oraz szklanym z systemem Magic Sky Control (pozwala na przyciemnianie za pomocą przycisku).

Kupujący będą mieli do wyboru trzy silniki benzynowe: czterocylindrowy o pojemności 1.8l i mocy 184 KM lub 201 KM oraz dla bardziej wymagających klientów jednostka V6 3.5l generująca moc 302 KM i przyspieszająca do 100 KM/H w zaledwie 5,4 sekundy.

SLK 2012 w niemieckich salonach będzie dostępny od poniedziałku; oczywiście nie za małe pieniądze, ponieważ najtańszy będzie kosztował niespełna 40 tyś. Euro. Tak więc, przeciętnemu obywatelowi nie pozostaje nic, jak tylko czekać, aż pojawią się pierwsze „używki” sprowadzone zza zachodniej granicy.

Via: Carscoop

 • Przepiękny, o ile tamten był ohydny, ten po prostu wygląda jak z bajki. Ale i tak wole SLS-a 🙂 Auto, które jest moim marzeniem.

 • beavis

  Tragedia, wielkie roczarowanie a takie pokładałem w nim nadzieje, tak jak w przypadku BMW 6 i tu zmaścili te wielkie przednie światła rodem z reno, oj nieładnie

 • Poważnie nie podobają tobie się te światełka:D? W takim wypadku, jaki typ stylistyczny preferujesz?

 • mi się na zdjęciach nie podoba. zobaczymy co będzie na żywo

 • Na żywo to go w Polsce zobaczysz za 2 lata.

 • beavis

  Styl jaki preferuje to drapieżny, agresywny wygląd z nutą elegancji, np. BMW M3, Audi RS5, Lexus Is-f, nowe Audi A6, A7, nowe CLS w pakiecie AMG, Mitstubishi Lancer evo X, Jag xj. itd.

 • wesoły_Józio

  Piękne autko, dla żonki idealne…mogłaby mnie wozić 😀