2012 BMW serii 6 przyłapane bez kamuflażu! [FOT]

01 bmw 6 series coupe spy shots630 gloTo już kwestia dni, kiedy BMW zdecyduje się na oficjalną prezentację nowego modelu serii 6 w wersji Coupe. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia niemieckiego pojazdu bez kamuflażu.

Nowe BMW serii 6 Coupe niewiele różni się od zaprezentowanej w Paryżu koncepcyjnej wizji nowej „szóstki”, choć szczerze przyznam, że pracownicy bawarskiego producenta mogli się pokusić o bardziej agresywny przód. Ten znany z konceptu Coupe Gran, z pewnością znalazłby większą rzeszę zwolenników.

Spodziewamy się, że jednostki napędowe pod maską wersji Coupe będą te same co w Cabrio. Jest to m.in. 4.4-litrowy turbodoładowany silnik V8 z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który generuje 400 KM w zakresie między 5500 a 6400 obr./min, a maksymalny moment obrotowy równy 450 Nm. Motor będzie współpracował z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów lub tradycyjnym 6-biegowym manualem.

BMW nie chce zdradzić, kiedy seria 6 Coupe będzie miała swoją premierę. Zdziwiłbym się jednak, gdyby Bawarczycy nie pojawili się z nową „szóstką” w marcu w Genewie…

Via: Autoblog