RATUJMY Nürburgring! “Zielone piekło” będzie zamknięte? [+VIDEO z Sabine Schmitz]

165202 471715210793 663245793 6023465 3861014 n gloŚwięta, święta, święta. Pamiętała o nich również Sabine Schmitz – chyba jedna ze sławniejszych kobiet związanych z motoryzacją. Nagrała video, na którym życzy nam wszystkiego najlepszego.

Jest tam jednak poruszony też inny, bardzo ważny temat. Otóż najbardziej znanemu torowi, Nürburgringowi, grozi ZAMKNIĘCIE! Tak, dobrze czytacie. Możliwe, że już w przyszłym roku nie będzie można na nim poszaleć.

O co chodzi? Jak zwykle o pieniądze. Nie powiodły się plany wybudowania infrastruktury rozrywkowej w okolicach toru – inwestorzy zaciągnęli ogromne pożyczki i dalej cisza. Kolejny krok to interwencja banków w celu zajęcia obiektu.

Jedną z możliwości dalszego rozwoju sytuacji jest zamknięcie toru. Chyba nie muszę mówić, jak wielką stratą dla świata motoryzacji będzie takie posunięcie. Jeśli się z tym nie zgadzacie, przyłączcie się do akcji SaveTheRing na facebooku – może dzięki niej uda się coś zdziałać.

  • NIEE! Nie pozwolę na to. Jak zamkną to tam pojadę i zrobię taką borutę, że niemiecki rząd z przyjemnością ten tor wyciągnie z długów.

  • Robert

    Sebastian jadę z tobą ;D

  • hehehhe, nie ma sprawy:D zabierzamy się moim bentleyem

  • albo wojtek nas zawiezie (i tu zdradze tajemnice) Murano albo X1 wypozyczonym do testów:D

  • Generalnie rzecz biorąc akcja liczy już 15 000 osób, a link do FANPAGE na facebooku tej akcji pojawił się już m.in na WCF I Autoblog. Niedługo pewnie będzie w Top Gear:)

  • Robert

    Miejmy nadzieje że ta akcja przyniesie pozytywny skutek 🙂