BMW 5 kombi z wizytą u AC Schnitzer [VIDEO]

bmw 5 touring ac 0 gloKiedyś chyba wszyscy uważali, że kombi to nudne auto. Najczęściej z dieslem i z fotelikiem dla dziecka z tyłu. Ostatnie lata przynoszą jednak zmiany w tym segmencie.

Świetny dowód na to, daje nam niemiecka firma AC Schnitzer tuningując najnowsze BMW serii 5 właśnie w odmianie kombi. W skład tego pakietu wchodzą modyfikacje zwiększające moc silnika oraz te związane z zawieszeniem i aerodynamiką.Mechanicy z AC Schnitzer zaczęli od najsłabszego silnika 520d (w standardzie 184KM) – wykrzesali z niego 218KM. Ostatnim jest również diesel -535d. Ten model udało się podkręcić z 300 KM do 360 KM.

Z zewnątrz zaszły zmiany, które od razu widać. Po wizycie w warsztacie tunera, w naszym BMW pojawiłyby się nowe przednie oraz tylne zderzaki i nowe progi. Do wyboru mamy oczywiście wyróżniające się felgi w rozmiarach od 18 do 21 cali.

Na cały ten pakiet składa się również zmienione zawieszenie. Zastosowano tutaj nowe sprężyny, a do komputera dodano kolejny charakter pracy – sportowy, ale z odpowiednią dozą komfortu.

Wewnątrz nie ma co spodziewać się diametralnych zmian – karbonowe wstawki, nakładki na pedały i na kółko iDrive oraz delikatnie przerobiona kierownica to wszystko, na co zdecydowali się projektanci AC Schnitzer.

Via: Carscoop

 • Robert

  Wizualnie tylko z tyło fajnie się prezentuje. Technicznie po prostu bajka 535d i 360 koni które generuje ;d

 • no rewelka, piękne kombi.

 • Tiazo

  BMW 5 sport pakiet bardzo ładne auto!
  Jeśli chodzi o powyższe foty…. AC Schnitzer mógł się bardziej postarać, mat kolor jakoś nie pasuje, carbonowe doły zderzaka sprawiają wrażenie porysowanych (z daleka), opony brudne, zdjęcia amatorskie.

  Na AC Schnitzer nie przystoi.