Mercedes pracuje nad małym C-coupe [Zdjęcia szpiegowskie]

2011 mercedes c class coupe 0 gloAnglojęzyczny blog motoryzacyjny Carscoop opublikował zdjęcia nowego zamaskowanego prototypu. Szybki rzut oka na zdjęcie i sprawa jest jasna – to Mercedes. Ale jaki? Tylne i przednie lampy a także rozmiary jednomyślnie wskazują, że Niemcy zabrali się za najmniejsze coupe w ofercie, a precyzyjniej C-Coupe.

Nie wiadomo, w jakim segmencie usytuuje się ten nowicjusz, ale z pewnością wiele może namieszać. Pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy widząc C-klase Coupe [jeśli chodzi o segment] to BMW 3 Coupe (E92) i Audi A5. Jednak z tymi autami konkuruje już model E-Coupe. Czyżby Mercedes celował w BMW 1 Coupe? Tego nie wiemy, ale z pewnością już wkrótce się to okaże.

Via: Carscoop

 • jaca

  Najwidoczniej tak wlasnie bedzie, chociaz na pierwszy rzut oka Mercedes wydaje sie byc wiekszy od BMW

 • jaca

  Najwidoczniej wlasnie tak bedzie, chociaż Mercedes wydaje się byc troche wiekszy

 • fifomaniak

  Przecież E-Coupe celuje w wyższą klasę – BMW 6 i te sprawy. Co prawda nie jest to SL, ale coś trochę niżej. Przecież C klasa sedan konkuruje właśnie z BMW 3 i Audi A4.
  Poza tym Mercedes ma tyle coupe, że nie wiem po co im jeszcze jeden – podobnej wielkości jest SLK, tylko że nie ma możliwości stałego dachu, ale co z tego, skoro jest Hard-Top?

 • Artur Kuśmierzak

  Audi A4 Cabrio to już historia, najtańsze BMW 6 kosztuje ponad 300 tysięcy złotych, a E Coupe 165 tysięcy to nie ta klasa cenowa, a co do 3-ki owszem konkuruje z C-klasy tylko w nadwoziach sedan/kombi

  Mercedes zawsze coś nowego wymyśli, już od dłuższego czasu skradają się z produkcją BLSa, który ma być mniejszą weresją CLSa, oto dowód na ich kreatywność

 • jaca

  Dokładnie, rynek coraz bardziej sie zageszcza, producenci maja coraz to szersza game modelową i coraz trudniej wskazywac tu konkurentów.