Pobyt blogerów MotoFilm.pl w fabryce AMG – relacja zdjęciowa + wideo

amg glowne04:18, czwartek 24 czerwca – po wyczerpującej podróży [1200 km] jesteśmy w domu. Tak jak zapowiadaliśmy,

BYŁO REWELACYJNIE. Perfekcyjna organizacja, przepiękne muzeum i nieziemsko pyszne lunche… Mercedes AMG tak przejął się przyjazdem naszej grupy [byli jeszcze m.in przedstawiciele i klienci marki Mercedes], że obok logotypu AMG w zakładach w Affalterbach wywieszono Polską flagę!

Zacznijmy jednak od początku… O godzinie 13:00 cała nasza grupa spotkała się pod Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie. Zaraz po lunchu, przez dobre 2 godziny mieliśmy przyjemność oglądania ponad 150 samochodów marki Mercedes w budynku inspirowanym podwójną strukturą spirali DNA. Na koniec dnia udaliśmy się do hotelu Nestor w Ludwigsburgu, gdzie odbyła się m. in. uroczysta kolacja. To był dopiero początek.

Ranek, 23 czerwca… na ten dzień czekaliśmy chyba najbardziej, bowiem wreszcie była okazja, aby przetestować nowego SLS AMG! Myśleliśmy, że nic piękniejszego spotkać nas nie może, a tu zaskoczenie…. Mercedes pojechał po całości… Na parkingu stały wszystkie modele AMG (wyposażone w krótkofalówkę), zatankowane na FULL do naszej dyspozycji!

Jazda! Grupa kilkudziesięciu Mercedesów wyruszyła na drogi lokalne i autostrady. My rozpędziliśmy się do 260-270 KM/H i ponoć był to najwyższy wynik w grupie. Trudno było jednak pojechać z większą prędkością. Po jazdach testowych zaproszono nas do zakładów fabryki AMG, gdzie niestety zabroniono nam robienia zdjęć [wiecie, że AMG pracuje nad nowym silnikiem V8 BiTurbo?] Prawdopodobnie ma być już w przyszłym roku, na pewno będziemy 🙂

Nie będziemy się tutaj specjalnie rozpisywać, tak jak obiecaliśmy, nakręciliśmy filmy wideo w jakości HD, które umieściliśmy na Youtube prosto z kamery. Zastanawialiśmy się, czy wybrać najlepsze fragmenty i je po prostu „posklejać”, ale czy to oddałoby klimat? „Show” zostawmy Clarksonowi. Tymczasem zapraszamy do oglądania zdjęć i filmów! (Zdjęcia znajdziecie pod filmami wideo).

*Dysponujemy również filmami z muzeum, a także większą ilością klipów z jazd testowych.  Jeśli wyrazicie chęć ich umieszczenia w komentarzach, to tak oczywiście zrobimy : )

# Wszystkie filmy były robione wyłącznie „dla śmiechu”. Nic nie wycinaliśmy, nic nie montowaliśmy : )