Mercedes hurtem odmładza swoją flotę – pierwsze oficjalne zdjęcie modelu CL AMG

2011 mercedes cl amg facelft 1 gloMercedes od pewnego czasu ma pełne ręce roboty, nie dość, że Niemcy w tym roku mocno zaangażowali się w Formułę 1 i promocję 7-krotnego mistrza świata Michaela Schumachera, to jeszcze stale coś liftingują. Najpierw była R-klasa, teraz przygotowywany jest ML, nowy SLK i CLS, a jakby tego było mało, trwają prace nad CL’em w wersji AMG, którego oficjalne zdjęcie właśnie wyciekło do sieci.

Na zmiany pokroju pierestrojki nie mamy co liczyć, ale nowy CL zyskał nieco na wdzięku. Pojawiły się diody LED i bardziej rozciągnięte przednie światła, ot tyle.

Po co jednak zmieniać coś, co i tak jest już bliskie doskonałości; poza tym nie zapominajmy, że klienci aut z gwiazdą to raczej ludzie konserwatywni.

Na daną chwilę nie wiemy, jakie serce otrzyma to 5-metrowe Coupe, ale plotki mówią, że obecny 6.3-litrowiec ma zostać zastąpiony podwójnie doładowaną 5.5-litrową jednostką o mocy 544 koni, lub 571 dla bardziej wybrednych.

Via: Carscoop

 • gfhndf

  fantastyczny!!!

 • Wygląda na pewno interesująco, ale czy fantastycznie?

  Będę teraz jechał do Affalterbach, w razie co pokręce się i zobacze, czy gdzieś nie śmiga 😀

 • jaca

  Czy aby on czasem nie nazywa sie teraz Mercedes klasy s coupe? Z reszta tak czy siak, i tak jest piękny:)

 • Artur Kuśmierzak

  Fakt pisaliśmy kiedyś o zmianie nazwy http://www.motofilm.pl/2009/12/28/mercedes-s-coupe-czyli-nowy-cl/, ale jak narazie nic na ten temat nie wiadomo