BMW M3 Compressor Manhart – dla prawdziwych facetów

manhart bmw m3 e92 compressor 1glowneŻeby jeździć BMW M3, które już w standardzie generuje 420 KM trzeba mieć jaja. Ale jeśli komuś i taka moc nie wystarcza, z pomocną dłonią wychodzi niemiecka firma Manhart Racing, która może z tego auta wycisnąć nawet… 655 koni mechanicznych!

W jaki sposób? Otóż „wystarczyło” wyposażyć M-trójkę w kompresor ASA i sportowy układ wydechowy zakończony czterema końcówkami z tytanu.

Pewnie zastanawiacie się, ile to może wyciągać? Trzymajcie się mocno, tutaj potrzebne są już jaja ze stali… Od 0-100 KM/H to auto przyspiesza w 3,7 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się dopiero na wartości 350 KM/H.

Do całości dorzucono 20-calowe aluminiowe felgi BBS Challange R i mnóstwo elementów wykonanych z włókna węglowego. Wewnątrz natomiast odnajdziemy wysokiej klasy materiały (skóra, alcantara) wraz z nowymi sportowymi fotelami i trójramienną kierownicą z wyświetlaczem, który informuje o temperaturze czy przyspieszeniu na 1/4 mili.

Oczywiście nie każdy potrzebuje tyle mocy, ale nie wystarcza im jednak te marne 420 KM. Tuner również o nich zadbał oferując warianty podniesienia mocy silnika do 515 i 585 KM poprzez zwiększenie ciśnienia w sprężarce (0,35 bara i 0,50 bara).

Via: ZerCustoms, Manhart