Oficjalne zdjęcia oraz szczegóły dotyczące nowego Opla Meriva

2010 opel meriva 00glowneGeneral Motors UE opublikował pierwsze oficjalne zdjęcia oraz mnóstwo szczegółów na temat nowej Merivy, czyli minivana spod znaku Opla. Auto zadebiutuje 3 marca podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Opel Meriva nowej generacji będzie charakteryzować się przede wszystkim tylnymi drzwiami, które są otwierane w przeciwnym kierunku. Dzięki rewolucyjnemu systemowi tylnych siedzeń FlexSpace, wysoko usytuowanym miejscom i przestrzennej kabinie Meriva wyróżnia się pod względem elastyczności, pozostając przy tym pojazdem niewielkich rozmiarów.

Nie mamy żadnych wątpliwości, że nowa Meriva wpisuje się w gamę stylistyczną Opla Insigni i Astry 2010.

Póki co, producent nie zdecydował się na opublikowanie fotografii przedstawiających wnętrze pojazdu. Opel przekonuje jednak, że w kabinie można się spodziewać nawiązania do w/w modeli (Insignia, Astra).

Pod maską znajdziemy sześć różnych jednostek – benzynowych oraz wysokoprężnych. Moc będzie się wahać w przedziale od 75 do 140 KM. Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że firma planuje w przyszłości zaprezentować wersję ecoFLEX.

Źródło: Carscoop, Opel

  • jaca

    Opel jak Citroen, czy Wy tez dostrzegacie te nawiązanie do C4 Picasso? Ja tu widzę brak brak pomysłow u projektantów Opla 🙂 Choc całość prezentuje sie zacnie

  • Sebastian Rydzewski

    A wiesz, zgodzę się z Tobą. Ciekaw jestem, jak się tym jeździ.

  • iso-lator

    z Citroena tutaj nic nie ma, ale na pewno jest wiele z Suzuki R3, a może odwrotnie, w każdym razie bardzo ładna linia nadwozia, podobnie jak Insignia oraz nowa Astra, wiele jest tutaj z czysto niemieckiej linii, Citroen jest zbyt finezyjny.