Detroit 2010: Volkswagen Compact Coupe Concept

2548420glowneA jednak! Volkswagen zaprezentował “audikopodobny” model Compact Coupe Concept, który w USA będzie znany jako Jetta Coupe. Auto bazuje na płycie podłogowej Golfa VI generacji.

Nowy Volkswagen mierzy 4,54 metra długości, 1,78 metra szerokości oraz 1,41 metra wysokości, natomiast całość stoi na 19-calowych aluminiowych felgach. Nie mogło oczywiście zabraknąć bi-ksenonowych reflektorów oraz diodowych świateł dziennych LED.

Pod maską znajdziemy 1,4-litrową jednostkę TSI, która generuje 150 KM (220 Nm). Warto dodać, że motor współpracuje z 27-konnym silnikiem elektrycznym oraz z 7-biegową skrzynią biegów DSG. W związku z tym VW Compact Coupe Concept jest klasyfikowany w kategorii “hybrydowe”.

Nowy “Volks” przyspiesza do pierwszej setki w zaledwie 8,6 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na wartości 227 km/h. To bardzo dobry wynik, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że wydalane jest przy tym 98g/km CO2 i 4,2l paliwa na 100 km.

Nie wiadomo kiedy Volkswagen Compact Coupe Concept trafi do produkcji.

Źródło: WCF

 • Mnie się podoba! Gdyby tak jeszcze można go było dostać z silnikiem mocnym, żywcem przeniesionym z S5, to byłby idealny 😀

 • Sebastian Rydzewski

  fakt, bardzo ładny:)

 • Tiazo

  Zrobione na wzór a5/s5 szkoda… moje ulubione auto Audi s5 straci na renomie.

 • jaca

  Jest ładny, proporcjonalny, ale brak mu tego czegoś. Takiego indywidualizmu, zaburzenia tej stonowanej linii. Takie ja mam wrażenie

 • Wygląda bardzo dobrze. Stylistycznie mocno nawiązuje do A5, a jak że to VW to będzie tańszy niż Audi. Fajnie.