Czym jeździ Król Hiszpanii, Juan Carlos?

303844135Czy wiesz, że Juan Carlos I jest posiadaczem 72 samochodów? Król Hiszpanii trzyma w swoim garażu między innymi Maybacha, Rolls-Royce’a Phantoma IV z 1959 roku i klasyczne Mini, od którego zaczęła się cała historia.

Ostatnim nabytkiem Carlosa I jest Audi RS6, które wyróżnia się licznymi czarnym akcentami, jak logo, wstawki, grill czy felgi.

Pod maską królewskiej “RS-szóstki” znajdziemy 572-konną jednostkę TFSI o pojemności 5,0l (480 Nm maksymalnego momentu obrotowego). Napęd jest przekazywany za pomocą 6-biegowej przekładni tiptronic na wszystkie cztery koła.

Przyspieszenie do pierwszej setki trwa zaledwie 4,5 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi 250 lub 280 KM/H, w zależności od elektronicznego ogranicznika.

Egzemplarz Juana Carlosa I charakteryzuje się również dodatkowym oświetleniem oraz miejscem na zamocowanie flagi z herbem rodziny królewskiej.

Źródło: WorldCarFans

 • Marek

  Wygląda świetnie:) Ciekawe, jak się taką RS6 jeździ.

  Pozdrawiam redakcję!

 • Artur Kuśmierzak

  5.2 TFSI 580 koni , 4.6-sekund do setki :P, nie chcę się wymądrzać 😛

 • Marek

  “Under the hood, it has a 5.0-liter TFSI engine producing 572 horsepower and up to 480 ft-lb of torque. The engine of the RS6 is mated to a six-speed Tiptronic transmission, with power going to four wheels. Audi’s saloon is capable of a 0-100 km/h sprint of 4.5 seconds, and has an electronically-limited top speed of either 250 km/h or 280 km/h.” – WCF.

 • Sebastian Rydzewski

  Dokładnie, tak podają wszyscy 🙂

 • SŁawek

  jedno z marzeń…………..;]

 • Marek

  A czy ja wiem, czy jedno z marzeń..,

 • ŚląskiWojok

  Drogi Arturze Kuśmierzak nie wymądrzasz się 🙂 jesteś porostu regularny kretyn .
  V10 5,0 580 HP
  Po tuningu (MTM) <układ dolotowy ,chłodnica oleju ,wydech , sterownik skrzyni , i modernizacji wtrysków można uciułać 780 KM