Cadillac, który może pogrążyć Niemców – CTS-V Coupe – 556 KM i 747 Nm

2011 cadillac cts v coupe 001glowneOto jeden z tych samochodów, na które silna niemiecka konkurencja nie robi żadnego wrażenia. Cadillac CTS-V Coupe, bo o nim mowa, dysponuje 556-konną jednostką V8 o pojemności 6,2l (747 Nm momentu obrotowego).

Według producenta, CTS-V Coupe rozpędza się do pierwszej setki w około 3,9 sekundy. Napęd będzie przekazywany za pomocą 6-biegowej manualnej lub 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów (+ możliwość zmiany biegów poprzez łopatki przy kierownicy).

CTS-V Coupe wyposażony jest w system Magnetic Ride Control, dzięki któremu możemy regulować twardość zawieszenia, a także w układ hamulcowy firmy Brembo, sportowe fotele Recaro oraz w 19-calowe felgi owinięte w gumy Michelin Pilot Sport PS2.

Na więcej informacji będziemy musieli poczekać do oficjalnej prezentacji w Detroit, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Źródło: Carscoop

  • Artur Kuśmierzak

    W końcu coś na przestrogę niemieckiej konkurencji, kiedy skończy się era supremacji niemieckich sportowych aut typu M3, czy S5

  • Artur Kuśmierzak

    Dobrze by było gdyby Szwedzi zdecydowali się na c30 R, ale na taki projekt raczej nigdy nie przejdzie, a szkoda, V8 4.4-litra z s80 i xc90 z dobra turbiną zdziałał by cuda!!!