Toyota: „Przepraszamy wszystkich kibiców”

panasonic toyota racing11Toyota bardzo żałuje, że nie odniosła sukcesu w Formule 1 i bardzo przeprasza swoich fanów za decyzję jaką musiała dzisiaj ogłosić. Kiedy japoński gigant samochodowy dołączył do Formuły 1 w 2002 roku, rywale obawiali się jego ogromnego budżetu i potencjału technicznego. Byli kandydatami do tytułu.

Jednak nigdy nie sprostali oczekiwaniom, nie wygrali przez osiem sezonów. Najlepszą pozycje jaką zajęli w mistrzostwach konstruktorów, to czwarte miejsce w 2005 roku.

Prezydent TMC – Akio Toyoda powiedział, że to jest bardzo rozczarowujące, że odeszli z tego sportu zanim osiągnęli swoje cele.

– To była trudna, ale ostatecznie nieunikniona decyzja – cytuje Toyodę Reuters. – Od ubiegłego roku, kiedy pogarszał się klimat ekonomiczny, zmagaliśmy się z pytaniem czy kontynuować działalność w F1. Odchodzimy całkowicie z Formuły 1. Składam najgłębsze przeprosiny wielu kibicom, za to, że nie byliśmy w stanie osiągnąć założonych wyników.

Najbliżej zwycięstwa byli w 2005 roku, kiedy byli blisko pretendenta do tytułu – Renault. Na początku tego sezonu również znaleźli się w czołówce, będąc jednym z trzech zespołów, który korzystał z podwójnego dyfuzora. Jednak tempo nie przełożyło się na zwycięstwa.

Zespół ma na koncie trzy pole position i trzynaście wizyt na podium.

Źródło: autosport.com, Wrumwrum.pl