BMW Sauber odchodzi z Formuły 1!

robert kubica8BMW poinformowało na dzisiejszej konferencji prasowej, że odchodzi z Formuły 1 po zakończeniu sezonu 2009. BMW nadal zamierza uczestniczyć w innych seriach motorsportu. Natomiast zaoszczędzone w ten sposób fundusze zostaną skierowane na rozwój nowych technologii.

– Oczywiście to była dla nas trudna decyzja, ale to jest stanowczy krok wobec naszego przedsiębiorstwo – powiedział dr Norbert Rethofer – prezes zarządu BMW AG. – Wzrasta kwestia ochrony środowiska i chcemy zostać liderem w tym kierunku. Pod tym kątem zastanawiamy się nad wszystkimi projektami oceniając ich przyszłą wartość. W tej sytuacji mniej promuje nas Formuła 1. Mario Theissen był odpowiedzialny za nasz program w motorsporcie od 1999 roku i w tym okresie odnieśliśmy wiele sukcesów, łącznie z Formułą 1. Serdecznie dziękuję Mario Theissenowi i jego ekipie.

– Oczywiście my pracownicy w Hinwill i Monachium chcielibyśmy kontynuować tą ambitną kampanię i pokazać, że ten sezon był jednorazową wpadką w po trzech latach – powiedział Mario Theissen. – Jednak rozumiem tą decyzję z punktu widzenia przyszłości firmy, Teraz skoncentrujemy się na pozostałych wyścigach i zademonstrujemy ducha walki oraz chcemy uzyskać dobry wynik na pożegnanie z Formułą 1.

Źródło: WrumWrum