Rewolucyjny powiew? Chevrolet Equinox

2010 chevrolet equinox 10 glowneKomponując w 1978 roku album Equinox, Jean Michael Jarre po raz kolejny okazał się posłańcem przyszłości. Czy Chevrolet z modelem o tej samej nazwie, stanie się równie rewolucyjny?

Patrząc na stylistykę pojazdu trudno nie zauważyć podobieństwa do mniejszego modelu Captiva. Equinox nie jest niestety Oplem Insignią w wersji „cztery na cztery”, a tylko taki pojazd gwarantowałby sukces rynkowy.

Pod maską znajdziemy czterocylindrową benzynową jednostkę o pojemności 2.4 litra z rodziny Ecotec. Silnik generuje moc 182 KM. Według danych producenta miejskie zużycie paliwa wynosi 10,7 litra na 100 km. Zwolennicy większych jednostek zainteresują się motorem DOHC V6 o pojemności 3 litrów, produkującym 264 KM. Koncern obiecuje zużycie paliwa w mieście na poziomie 13 litrów na 100 km. Napęd obu odmian może być przekazywany na przednie lub cztery koła.

Najmłodsze dziecko Chevroleta trafi do amerykańskich salonów na początku przyszłego miesiąca. Podstawowa przednionapędowa edycja będzie kosztowała 23,185$.

Źródło: WorldCarFans